Vítkovice vyhrály na hřišti Střešovic a vyrovnaly sérii

Florbalisté Mladé Boleslavi a Bulldogs Brno zvládli i druhé domácí zápasy ve čtvrtfinálových sériích superligy. Středočeši vyhráli nad Otrokovicemi 7:5 a vedou 2:0 na utkání stejně jako Bulldogs, kteří zdolali FbŠ Bohemians 4:3. Mistrovské Střešovice naopak na úvodní úspěch nenavázaly a podlehly Vítkovicím 4:5.

Mladá Boleslav měla po sobotním vítězství 4:0 dnes více práce. Vedla sice od 35. minuty už 5:2, ale Otrokovice dokázaly v závěrečném dějství vyrovnat. V 53. minutě rozhodl ve prospěch favorita Petr Novotný a v závěru při power play pojistil výsledek Jiří Curney, který celkem v utkání zaznamenal tři branky a jednu asistenci.

Bulldogs v úvodním duelu vyhráli 7:6 a těsnou výhru uhráli i v dnešním zápase, v kterém Pražané marně dotahovali ztrátu po vedení Brna 2:0 z úvodního dějství. "Dneska jsme se o malinko zlepšili. Přizpůsobili jsme se soupeři v agresivitě, rozdali jsme pár tvrdých ran a doufám, že to domácí pocítili. Můžou se těšit na zápasy na Děkance, kde ještě přitvrdíme," řekl trenér Bohemians Michal Jedlička oficiálním stránkám Českého florbalu.

Střešovice v sobotu slavily výhru 5:4 po samostatných nájezdech, dnes byly šťastnější Vítkovice. Výhru jim zajistil v 57. minutě Josef Rýpar. "I když jsme prohráli včerejší zápas, nemůžeme říci ani slovo k rozhodčím, protože pískali výborně. Nebudu a ani nemůžu hodnotit výkon rozhodčích dnešního zápasu. Budu jen rád, ať fungují pravidla na obou stranách," zhodnotil kouč Vítkovic Jan Vavrečka zápas, který rozhodovala dvojice Jakub Furmánek a Vlastimil Šolc.

Tipsport superliga florbalistů - čtvrtfinále play off, 2. zápasy:
Bulldogs Brno - FbŠ Bohemians 4:3 (2:0, 0:1, 2:2)
Branky: 7. a 44. Ondráček, 12. Juhaňák, 46. P. Kadlec - 29. Kisugite, 44. Mandík, 51. M. Šimek. Stav série: 2:0.
Tatran Střešovice - 1. SC Vítkovice 4:5 (2:3, 1:0, 1:2)
Branky: 10. a 27. Beneš, 11. Kubovič, 50. Ullmann - 9. Jan Šebesta, 17. Hájek, 18. Hubálek, 47. Matejčík, 57. Rýpar. Stav série: 1:1.
Mladá Boleslav - Panthers Otrokovice 7:5 (2:1, 3:1, 2:3)
Branky: 15., 35. a 59. Curney, 17. J. Jelínek, 25. Tadeáš Chroust, 27. Salát, 53. Novotný - 7. Kostka, 28. Vaněk, 44. Sovják, 45. Uhrinovský, 48. M. Krchňáček. Stav série: 2:0.