ČR - Finsko 4:8Florbalisté prohráli v Lausanne na EFT i zápas s Finskem

Lausanne

Čeští florbalisté prohráli na turnaji Euro Floorball Tour v Lausanne po úvodní porážce se Švédy (2:3) také sobotní duel s Finskem. Porážku 4:8 neodvrátily ani dvě přesilovkové trefy Jana Jelínka. Vystoupení na turnaji uzavřou Češi v neděli od 15:00 proti domácímu Švýcarsku.

Finové, jediný tým, který dokázal v historii světových šampionátů sesadit Švédy (v letech 2008 a 2010) se sice nemohli zpočátku prosadit, ale díky trefám ze 14. a 16. minuty nakonec vyhráli první třetinu 2:0. Jelínek pak snížil, ale obhájci světového stříbra posléze odskočili až do čtyřbrankového vedení na 5:1.

Když v 47. minutě snížil Jelínek z pohledu českého týmu na 3:6, zdálo se, že svitla ještě alespoň malá naděje na zvrat, jenže už za 84 vteřin odpověděl Tiitu a favorit jakoukoli komplikaci rychle zamítl. Svěřenci trenéra Radima Cepka tak budou o první body usilovat s domácími Švýcary, s nimiž na posledním MS v roce 2014 zvládli úspěšně boj o bronz.

Turnaj Euro Floorball Tour mužů v Lausanne:
ČR - Finsko 4:8 (0:2, 2:3, 2:3)
Branky a nahrávky: 26. Jelínek (Suchánek), 35. Jendřišák z trest. střílení, 47. Jelínek (Suchánek), 60. Hájek (Jendřišák) - 14. Leikkanen (Moilanen), 16. Talvitie (Manninen), 27. Salin (Leikkanen), 32. Johansson (Salo), 34. Salo (Johansson), 43. Leikkanen (Moilanen), 48. Tiitu (Talvitie), 60. Moilanen (Salin). Rozhodčí: Larinovs, Gross (oba Lot.). Vyloučení: 2:3. Využití: 3:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1311.
Švýcarsko - Švédsko 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 0:0, 1:2 - 0:0)