Rubriky:

Ostatní

V čele České triatlonové asociace končí předsedkyně Kovářová

14. prosince 2018 19:50 - Praha

Český triatlon už nepovede Lenka Kovářová, která se rozhodla rezignovat na funkci předsedkyně. Její nástupce bude zvolen na nejbližší valné hromadě, do té doby Českou triatlonovou asociaci povede generální sekretář Antonín Bauer. Kovářová nově povede Vysokoškolské sportovní centrum ministerstva školství.

 

archiv autora, Sport.cz

Kovářová působila ve vedení českého triatlonu od roku 2010. Nejprve zastávala pozici sportovní ředitelky, od roku 2014 byla předsedkyní asociace. "Byla to léta krásná, v mnohém krásnější než léta strávená vrcholových sportem," uvedla dvojnásobná účastnice olympijských her v tiskové zprávě.

"Během té doby se podařilo český triatlon výrazně posunout po finanční, projektové i personální stránce. V souvislosti s těmito úspěchy však začínám vnímat tlak na svou osobu i jistý typ vyhoření spojený s administrativními a organizačními činnostmi. Získala jsem pocit, že nastal čas odejít. Triatlon však v mém srdci zůstává a jeho další cestu budu sledovat a fandit mu," dodala.

Ministerstvo školství dnes na svém webu oznámilo, že Kovářová povede jeho příspěvkovou organizaci Vysokoškolské sportovní centrum (VSC), kde dosud řídila metodické oddělení. Ve funkci nahradila Pavla Sluku, který byl dosud vedením centra pověřen. V čele VSC se chce Kolářová zaměřit mimo jiné na spolupráci s vysokými školami na přenosu vědeckých poznatků do sportovní praxe.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.