Milimetry od smrti! Nadhazovač se těsně vyhnul letícímu odpalu

20. dubna 2019 14:01 - Oakland/Praha

To bylo opravdu těsné! Nadhazovač klubu Houston Astros Collin McHugh může mluvit o obrovském štěstí, když ho během úterního duelu MLB proti Oaklandu Athletics minul letící míč po tvrdém odpalu pálkaře. Američan předvedl hbité reflexy a letícímu balónu se dokázal vyhnout doslova o milimetry.

 

Baseballisté Astros si v zápase na půdě Athletics připsali jednoznačnou výhru 9:1 i díky vynikajícímu výkonu startujícího nadhazovače Collina McHugha. Nechybělo však mnoho a jednatřicetiletý Američan zápas vůbec nemusel doházet.

Právě běžela dohrávka druhé směny, když se do odpalu tvrdě opřel domácí Kendrys Morales. Ke smůle nadhazovače míč nabral přímý směr na kopec a McHugh musel předvést úhyb jak z Matrixu. Míček ho minul doslova o fous. Jeho reakce byla bleskurychlá. Domácí meta je od nadhazovače vzdálená pouhých 18,5 metrů.

Míček, který váží okolo 150 gramů, v tu chvíli mohl dosahovat až rychlosti 180 kilometrů za hodinu. Kdyby rodáka z Illinois balón zasáhl do hlavy, mohlo to být vážné. K něčemu podobnému totiž došlo poměrně nedávno a fanoušci baseballu mají smutnou událost jistě v živé paměti. Loni v létě trefil odpal fanynku klubu Los Angeles Dodgers, která svým zraněním později podlehla v nemocnici.

K tragédii došlo během duelu mezi Los Angeles Dodgers a San Diego Padres. Odpal těsně minul ochranou síť a divačku zasáhl do hlavy. Přes veškerou nemocniční péči seniorka svým zraněním podlehla na krvácení do mozku.

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.