Živě

Milimetry od smrti! Nadhazovač se těsně vyhnul letícímu odpalu

20. dubna 2019 14:01 - Oakland/Praha

To bylo opravdu těsné! Nadhazovač klubu Houston Astros Collin McHugh může mluvit o obrovském štěstí, když ho během úterního duelu MLB proti Oaklandu Athletics minul letící míč po tvrdém odpalu pálkaře. Američan předvedl hbité reflexy a letícímu balónu se dokázal vyhnout doslova o milimetry.

 

Baseballisté Astros si v zápase na půdě Athletics připsali jednoznačnou výhru 9:1 i díky vynikajícímu výkonu startujícího nadhazovače Collina McHugha. Nechybělo však mnoho a jednatřicetiletý Američan zápas vůbec nemusel doházet.

Právě běžela dohrávka druhé směny, když se do odpalu tvrdě opřel domácí Kendrys Morales. Ke smůle nadhazovače míč nabral přímý směr na kopec a McHugh musel předvést úhyb jak z Matrixu. Míček ho minul doslova o fous. Jeho reakce byla bleskurychlá. Domácí meta je od nadhazovače vzdálená pouhých 18,5 metrů.

Míček, který váží okolo 150 gramů, v tu chvíli mohl dosahovat až rychlosti 180 kilometrů za hodinu. Kdyby rodáka z Illinois balón zasáhl do hlavy, mohlo to být vážné. K něčemu podobnému totiž došlo poměrně nedávno a fanoušci baseballu mají smutnou událost jistě v živé paměti. Loni v létě trefil odpal fanynku klubu Los Angeles Dodgers, která svým zraněním později podlehla v nemocnici.

K tragédii došlo během duelu mezi Los Angeles Dodgers a San Diego Padres. Odpal těsně minul ochranou síť a divačku zasáhl do hlavy. Přes veškerou nemocniční péči seniorka svým zraněním podlehla na krvácení do mozku.

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.