Živě

Nepejchal vyhrál na SP v Mnichově střelbu ze vzduchové pušky

28. května 2019 14:34 - Mnichov

Puškař Filip Nepejchal vyhrál na Světovém poháru v Mnichově střelbu ze vzduchové pušky a navázal na svůj dubnový triumf na SP v Pekingu. V Číně ovládl soutěž ve střelbě z libovolné malorážky na 3x40 ran, čímž zajistil pro Českou republiku druhé účastnické místo na olympijských hrách v Tokiu a další už tedy dnes přidat nemohl. První olympijské místo získal skeetař Jakub Tomeček za třetí pozici na březnovém SP v Acapulcu.

 

Ivana Roháčková/ASC Dukla

Celkově si devatenáctiletý Nepejchal připsal už třetí pohárové vítězství v kariéře. Někdejší juniorský mistr světa se poprvé mezi seniory radoval v roce 2016 na SP v Baku, kde v pouhých šestnácti letech ovládl rovněž vzduchovou pušku.

V Mnichově postoupil Nepejchal do finále z posledního osmého místa. V boji o medaile se ale účastník olympijských her v Riu de Janeiro držel v popředí. V polovině eliminace se před něho dostal Petar Gorša, posledních pět ran ale zvládl český talent lépe a chorvatského soupeře v konečném pořadí porazil o 1,3 bodu.

Další čeští reprezentanti neprošli v Německu kvalifikací. David Hrčkulák obsadil 48. místo, Jiří Přívratský skončil na 57. příčce.

SP ve sportovní střelbě v puškových a pistolových disciplínách v Mnichově:
Muži:
Vzduchová puška:
1. Nepejchal (ČR) 250,8
2. Gorša (Chorv.) 249,5
3. Jang Chao-žan (Čína)
...v kvalifikaci
48. Hrčkulák (ČR)
57. Přívratský (ČR)
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.