Rubriky:

Ostatní

Živě

Česko - Belgie 10:0

Softbalistky na ME v Ostravě hladce prošly základní skupinou

2. července 2019 11:20 - Ostrava/Frýdek-Místek
(Aktualizováno: 2. července 2019 17:20)

České softbalistky na mistrovství Evropy v Ostravě hladce prošly základní skupinou, když v pěti zápasech zaznamenaly 47 bodů a soupeřkám povolily jen dva doběhy. Dnes porazily Belgii 10:0 a Francii 9:0, večer vstoupí v ostravském Arrows Parku do nadstavbové skupiny.

 

Česká softbalová asociace

Zápas s Belgií skončil vzhledem k vysokému rozdílu skóre 10:0 už po čtvrté směně. Proti dosud rovněž neporažené Francii odehrály Češky jen o jednu směnu víc. Tento zápas se měl uskutečnit už v pondělí, musel ale být odložen kvůli dešti.

"Útok odpovídá tomu, jak jsme se připravovali. Kvalitní týmy nás ale ještě čekají. Velmi dobrý pocit mám z našich nadhazovaček," řekl po základní skupině trenér Vojtěch Albrecht, který ještě nenasadil nejlepší evropskou nadhazovačku Veroniku Peckovou. "Šetříme si ji na těžší soupeřky," dodal Albrecht.

Proti Francii se Češky prosadily hned v úvodní směně, kdy pro první bod doběhla Lucie Petrásková. V druhé směně si připsala úspěšný odpal Tereza Jakešová, v následující domácí hráčky zaznamenaly dva body a v páté přidaly pět. Dvojbodovým homerunem se prosadila Eliška Stejskalová.

Po první směně utkání s Belgií vedly softbalistky 4:0, tři body stáhla Kristýna Malá odpalem do pravé části hřiště. Další úspěšný odpal předvedla Malá ve třetí směně, pro pátý bod po něm doběhla Eliška Stejskalová.

"Jsem nadšená z toho, jak se mi daří. Myslím, že nám pomáhá také neurovizuální trénink, na který jsme se zaměřily před šampionátem. Zlepšily se mi oči, změny jsou znát, i když mám dioptrie," prohlásila v tiskové zprávě Malá, která hraje s brýlemi. Celkem v utkání zařídila pět bodů, v pondělním duelu se Slovenskem se jí povedl tříbodový homerun.

Nadhazovačka Adéla Linková předvedla tři strikeouty a rozhodující rozdíl si Češky vypracovaly ve čtvrté směně, ve které přidaly pět bodů. "Byl to suprový zápas, hlavně v útoky jsme zahrály dobře," prohlásila Natálie Kopicová.

ME žen v softbalu v Ostravě a Frýdku-Místku:
Skupina A:
ČR - Belgie 10:0 po 4. směně
ČR - Francie 9:0 po 5. směně
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.