Ospalý nedokončil předolympijský triatlon v Pekingu

PEKING

Triatlonista Filip Ospalý nedokončil předolympijský test na tratích v Pekingu, který byl zároveň součástí Světového poháru. Nedělní závod vzdal po úvodním plaveckém úseku a nenavázal tak na loňské čtvrté místo z čínské metropole. Vynikající formu z posledních týdnů potvrdil španělský vicemistr světa Javier Gómez, který vyhrál už třetí pohárový závod za sebou.

Filip Ospalý

Gómez v Pekingu porazil jedenáct měsíců před olympiádou o 23 sekund Courtneye Atkinsona z Austrálie, třetí skončil Novozélanďan Bevan Docherty. Závod naopak nevyšel překvapivému šampiónovi z Hamburku Němci Danielu Ungerovi, který skončil až jednadvacátý.

V čele pořadí SP má Gómez po dalším padesátibodovém přídělu více než stobodový náskok a tři závody před koncem už takřka jisté celkové prvenství. Ospalému se dvěma bodovanými místy patří 16. příčka. Ženám kraluje sobotní pekingská vítězka a čerstvá mistryně světa Vanessa Fernandesová z Portugalska.

Muži:
1. Gómez (Šp.) 1:48:41, 2. Atkinson (Austr.) 1:49:04, 3. Docherty 1:49:08, 4. Gemmell (oba N. Zél.) 1:49:15, 5. Whitfield (Kan.) 1:49:18, 6. Raňa (Šp.) 1:49:23, ...Ospalý (ČR) nedokončil.