Španělský triatlonista Gómez vyhrál i druhý díl Světového poháru

NEW PLYMOUTH

Španěl Javier Gómez a Australanka Emma Moffattová vyhráli nedělní závody Světového poháru v triatlonu na Novém Zélandu. Gómez předčil druhého Brada Kahlefeldta z Austrálie o půl minuty, Moffattová doběhla do cíle o šest sekund před Švédkou Lisou Nordenovou. Jediný český reprezentant Martin Krňávek závod nedokončil.

Vicemistr světa a loňský vítěz celkového hodnocení SP Gómez vyhrál před Kahlefeldtem i minulý týden v australské Mooloolabě, kde se konal úvodní podnik triatlonové sezóny.

V New Plymouthu přitom po cyklistické části ztrácel na čelo téměř půl minuty, v závěrečném běhu ale jednoznačně dominoval: na trati dlouhé 10 200 metrů dosáhl času 29:37 minuty, což oficiální stránka soutěže označila za nadlidský výkon.

Výsledky:
Muži: 1. Gómez (Šp.) 1:47:33, 2. Kahlefeldt (Austr.) -30, 3. Johns (Brit.) -43, 4. Gemmell (N. Zél.) -53, 5. Croes (Belg.) -57, 6. Tichelaar (Kan.) -1:13, ...Krňávek (ČR) nedokončil.
Průběžné pořadí SP (po dvou z 16 závodů): 1. Gómez 100, 2. Kahlefeldt 88, 3. Tichelaar 51.
Ženy: 1. Moffattová (Austr.) 2:01:01, 2. Nordenová (Švéd.) -6, 3. Abramová (Austr.) -15, 4. Ryfová (Švýc.) -47, 5. Blatchfordová -48, 6. Whitcombeová (obě Brit.) -58.
Průběžné pořadí SP (po dvou z 16 závodů): 1. Nordenová 83, 2. Moffattová 68, 3. Whitcombeová 58.