Rubriky:

Ostatní

Stolní tenisté El Niňa postoupili do osmifinále Poháru ETTU

22. září 2008 17:40 - PRAHA

Stolní tenisté pražského klubu El Niňo postoupili jako jediný český celek do osmifinále Poháru ETTU. Svěřenci trenéra Jindřicha Panského využili výhody domácího prostředí a ve své hale na Kotlářce vyhráli všechny tři zápasy. V této druhé nejvýznamnější klubové soutěži Evropy usilovali o postup také hráči Robotu Mokré Lazce a Sokola Králův Dvůr, ale na prvenství ve svých skupinách o víkendu nedosáhli.

Hráči El Niňa se nejvíce zapotili v duelu s předním italským celkem Paluscate Este, v jehož barvách hrají i dva zkušení čeští stolní tenisté Richard Výborný a Marek Klásek. Úřadující mistr republiky ale i toto dramatické utkání nakonec zvládl a po vítězství 3:2 si otevřel cestu mezi nejlepších šestnáct týmů Poháru ETTU.

V osmifinále se El Niňo na počátku listopadu představí ve Francii proti celku Caen TTC, v němž působí bývalý český reprezentant Josef Plachý. V soutěží žen letos Česká republika nemá zastoupení.

Výsledky českých mužstev v 2. kole Poháru ETTU:
Skupina 1 (Ostrzeszow): Sokol Králův Dvůr - CS Runcal (Portug.) 3:1, Trakso Ostrzeszow (Pol.) - Králův Dvůr 3:2, Králův Dvůr - Irun Leka (Šp.) 2:3.
Pořadí: 1. Irun Leka 6 bodů, 2. Ostrzeszow 5, 3. Králův Dvůr 4, 4. SC Runcal 3.
Skupina 4 (Praha): Adana Ihtisas (Tur.) - El Niňo Praha 1:3, El Niňo - Paluscate Este (It.) 3:2, El Niňo - Line Westa (Niz.) 3:1.
Pořadí: 1. El Niňo 6, 2. Paluscate Este 5, 3. Adana Ihtisas 4, 4. Line Westa 3.
Skupina 5 (Mokré Lazce): Robot Mokré Lazce - CD de Maio (Portug.) 3:0, DH Jekatěrinburg (Rus.) - Mokré Lazce 3:1, Mokré Lazce - FVT Rotterdam (Niz.) 3:0.
Pořadí: 1. DH Jekatěrinburg 6, 2. Mokré Lazce 5, 3. FVT Rotterdam 4, 4. CD de Maio 3.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní