Rubriky:

Ostatní

Holyfield chce v září znovu boxovat o světový titul

19. května 2009 20:45 - ADDIS ABEBA

Šestačtyřicetiletý americký boxer Evander Holyfield má v plánu nastoupit v září k dalšímu souboji o titul mistra světa v těžké váze. Bývalý čtyřnásobný šampion naposledy boxoval loni v prosinci, kdy v kontroverzním duelu o titul organizace WBA podlehl na body ruskému obru Nikolaji Valujevovi.

"V září se může postavit znovu proti Valujevovi, nebo proti někomu jinému. Každopádně ale bude boxovat s mistrem světa," řekl v úterý agentuře AFP Holyfieldův manažer Ken Sanders.

Nejbližší zápas absolvuje slavný boxer 26. července v Addis Abebě, kde bude boxovat v exhibičním duelu, jehož výtěžek půjde na pomoc nemocným AIDS. Holyfieldovým soupeřem bude krajan Sammy Retta, jenž se v Etiopii narodil.

Holyfield se nevzdává svého snu stát se nejstarším šampionem v historii. Rád by překonal jiného slavného Američana George Foremana, který v roce 1994 v 45 letech porazil krajana Michaela Moorera.

Valujev se v současnosti dělí o mistrovský pás organizace WBA s Uzbekem Ruslanem Čagajevem. V sobotu 30. května v Helsinkách by se v jejich vzájemném duelu mělo rozhodnout o jediném držiteli titulu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní