Rubriky:

Ostatní

Neumannová byla zvolena viceprezidentkou komise sportovců

15. září 2009 16:08 - MOSKVA

Bývalá běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová byla zvolena viceprezidentkou komise sportovců organizace sdružující evropské olympijské výbory (EOC). Olympijská vítězka z Turína a dvojnásobná mistryně světa by měla funkci spolu s dalšími novými členy zastávat do roku 2013.

Nová komise sportovců byla zvolena na víkendovém zasedání v Moskvě. Jejím prezidentem se stal trojnásobný olympijský vítěz v rychlostní kanoistice Antonio Rossi z Itálie a Neumannová, jež naposledy působila jako prezidentka organizačního výboru mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci, má v komisi druhou nejvýznamnější funkci.

"Velmi mě těší, že mě Český olympijský výbor prostřednictvím Honzy Železného oslovil s nabídkou kandidovat za ČOV do této funkce. Témata, kterými se komise zabývá, mi jsou blízká. Doufám, že budu pro činnost komise prospěšná," uvedla v tiskovém prohlášení ČOV Neumannová.

Neumannová v komisi i s Isinbajevovou

Mezi hlavní úkoly komise patří rozvoj komisí sportovců v evropských národních olympijských výborech, takzvaná dvojí kariéra sportovců, tedy aby sportovci byli vedle sportu schopni studovat či pracovat a připravovat se tak na konec závodní kariéry, a boj proti dopingu.

Dalšími členy komise se stali bývalý chorvatský plavec Gordan Kožulj, německá pozemní hokejistka Marion Gabrielle Rodewaldová, známý stolní tenista Jean Michel Saive z Belgie, dánský veslař Mads Kruse Andersen a královna světové tyčky Jelena Isinbajevová z Ruska.

EOC sdružuje 49 národních olympijských výborů z Evropy a sídlí v Římě. Před svým přesunem do čela Mezinárodního olympijského výboru v roce 2001 byl 12 let jejím prezidentem Jacques Rogge.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní