Rubriky:

Ostatní

Volejbalové Final Four se v Lodži hrát nebude, odkládají se další sportovní akce

10. dubna 2010 15:03 - VARŠAVA

Po tragické smrti polského prezidenta Lecha Kaczyńského a vyhlášení týdenního státního smutku se v Lodži nebude hrát finálový turnaj volejbalové Ligy mistrů. V zemi byly zrušeny i víkendové zápasy fotbalové ligy a další sportovní program.

 

Czarek Sokolowski, ČTK/AP

Polské straně kondoloval předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek. "Jsem šokován ztrátou řady vynikajících polských osobností, mezi kterými byl i předseda Polského olympijského výboru Piotr Nurowski, můj blízký přítel," napsal Jirásek.

Po jednání představitele Evropské volejbalové konfederace (CEV) s místním krizovým štábem byl závěrečný turnaj Ligy mistrů v Lodži odvolán. O dalším osudu Final Four rozhodne CEV v nejbližších dnech; podle neoficiálních zpráv by se mohlo hrát buď za dva týdny, nebo až v polovině května.

Zástupce CEV přitom navrhoval zápasy odehrát a uctít před nimi památku obětí letecké katastrofy minutou ticha. S tím však nesouhlasili polští organizátoři, podle nichž by se v takovém případě Final Four hrálo bez domácího Belchatówa. Po vyhlášení státního smutku a oficiálním uzavření lodžské Atlas Areny pak byl turnaj odložen.

Polská sportoviště utichla

V semifinále se v sobotu odpoledne mělo utkat Dynamo Moskva s Belchatówem, za který hraje český reprezentant Jakub Novotný. Obhájci titulu z Trentina měli večer o postup do finále bojovat proti Bledu.

Prezident domácího klubu Konrad Piechocki prohlásil, že jedinou prioritou bylo důstojně uctít památku těch, kteří při leteckém neštěstí zahynuli. "Proto jsme se už před definitivním zrušením turnaje rozhodli, že by náš tým k semifinále proti Dynamu Moskva nenastoupil," citoval ho server cev.lu.

Vedení polské fotbalové ligy odložilo po tragické události víkendový program 24. kola. Stejné rozhodnutí učinily také další sporty, v příštím týdnu nebudou hrát ani mládežnické fotbalové reprezentace Polska. O tomto víkendu se v Polsku dohraje pouze kvalifikace ME juniorských volejbalistek, které se v Krosnu účastní i český výběr.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní