Rubriky:

Ostatní

Boxerský šampión podezřelý z vraždy manželky se oběsil ve vězení

19. dubna 2010 09:54 - CARACAS

Nedávný profesionální mistr světa v boxu Edwin Valero v pondělí spáchal podle policie sebevraždu ve vězení. Osmadvacetiletý Venezuelan se oběsil jen několik hodin poté, co byl zatčen kvůli podezření z vraždy své manželky.

 

Ondřej Lazar Krynek

Bývalý boxerský šampion, jenž se potýkal se závislostí na drogách a alkoholu, použil k sebevraždě své šaty, které si pověsil na mříže cely. Jak řekl novinářům šéf venezuelské policie Wilmer Flores, našel Valera jiný vězeň a zalarmoval bachaře. V době jejich příchodu ještě boxer jevil známky života, nicméně záchrana už nebyla možná.

Valero byl zatčen v neděli poté, co jeho dvacetiletou manželku Jennifer Vieraovou našla policie mrtvou v hotelovém pokoji ve venezuelské Valencii. Na jejím těle byly tři bodné rány. Osmadvacetiletý boxer opustil hotel nad ránem a údajně se hotelové ochrance při odchodu přiznal, že svou ženu zabil.

Valero vyhrál všech 27 zápasů mezi profesionály a vždy k.o. Ve svém držení měl mistrovské pásy organizace WBA v superpérové váze a WBC v lehké kategorii. Už v březnu ho vyšetřovala policie kvůli podezření, že svou ženu zbil. Vieraová přijela do nemocnice s mnoha zraněními včetně proražené plíce a zlomených žeber. Valero se v nemocnici pohádal s lékařským personálem a byl zatčen.

Podle venezuelského listu El Universal Valero bil i svou matku a sestru, což sám popíral. Na konci března údajně zahájil odvykací léčbu kvůli závislosti na drogách a alkoholu. V minulosti byl přistižen v Texasu při řízení v opilosti a mimo jiné proto mu USA odmítaly udělit víza. Boxer obvinil americké úřady, že ho nechtějí vpustit do země, protože je obdivovatelem levicového prezidenta Huga Cháveze, jehož portrét měl vytetovaný na prsou spolu s venezuelskou vlajkou.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní