Rubriky:

Ostatní

Sáblíková překvapila na patnáctistovce bronzem

29. ledna 2011 16:35 - MOSKVA/PRAHA

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková vybojovala bronz v sobotním závodě na 1500 m na Světovém poháru v Moskvě. „Bylo to pro mne příjemné překvapení, hlavně po nevydařeném úvodu sezóny,“ přiznala Sáblíková v telefonátu pro Sport.cz a Právo.

 

Petr Horník, Právo

Startovala v šesté rozjížďce a Rusce Jekatěrině Šichovové nedala prakticky šanci. Čas Sáblíkové 1:57,50 min. svítil na výsledkové tabuli nejvýše až do předposlední rozjížďky, kdy ji překonala nizozemská závodnice Ireen Wüstová a v té poslední pak Kanaďanka Christine Nesbitová, která na této trati ve čtyřech závodech SP v probíhající sezóně nepoznala hořkost porážky. O stupně vítězů však česká ledová královna nepřišla.

Taktika vyšla
„Martina jela výborně a zajela perfektní čas. Ukázala, že s ní soupeřky opět musí počítat i na této trati,“ říkal spokojený kouč Petr Novák. „Po ranním tréninku jsme se dohodli, že se soustředím na techniku a nebudu myslet na čas. To jsem dodržela a bylo to dobré rozhodnutí,“ dodala Sáblíková, kterou od zlata dělilo sedm desetin sekundy. Méně se dařilo Karolíně Erbanové, která skončila v elitní skupině dvacátá.

„Karolína odjela výbornou pětistovku, v níž skončila čtrnáctá kvalitním časem 39,41sekundy, což je mezi specialistkami opravdu velmi dobré. Bohužel měla málo času se připravit na patnáctistovku, v níž startovala hned v první dvojici. Vzhledem k jejímu mládí to nezvládla tak, jak by bylo potřeba. Samozřejmě byla z výsledku rozčarovaná, stejně jako já, ale závod odbojovala. Určitě se dá do nedělního kilometru do pořádku,“ konstatoval trenér Petr Novák.

V neděli kilometr
Závod na tisíc metrů pojede po delší době i Sáblíková. „Zkusím to. Jednou jsem v Evropě zajela čas pod minutu dvacet. Kdybych ho zopakovala, bylo by to dobré, ale pokud to nevyjde, určitě mne horší výsledek nijak nerozhodí. Prostě si zkusím vybojovat účast i na této trati pro březnové mistrovství světa v Inzellu,“ řekla Sáblíková. „Opravdu do toho závodu nejdeme s nějakým cílem v podobě umístění mezi nejlepšími. Když se povede zajet dobrý čas a dostat mezi čtyřiadvacet nejlepších a postoupit do Inzellu, bude to výborné. Martina jede už ráno, takže uvidíme, jak na tom bude po patnáctistovce. Samozřejmě od Karolíny čekám na této trati víc,“ zdůraznil Novák.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní