Boxerský šampión Pacquiao uhájil titul, ale slyšel pískot

13. listopadu 2011 11:39 - LAS VEGAS

Asi největší boxerská hvězda současnosti Filipínec Manny Pacquiao obhájil titul profesionálního mistra světa organizace WBO ve welterové váze, ale tentokrát jeho vítězství nad Mexičanem Juanem Manuelem Márquezem nebylo zcela přesvědčivé. Márquez po vyhlášení výsledku naštvaně opustil ring, ke kterému začaly létat z téměř vyprodaného hlediště MGM Grand Areny v Las Vegas na znamení nesouhlasu lahve a plechovky.

 

Isaac Brekken, ČTK/AP

Pacquiao, jenž za zápas inkasoval 22 miliónů dolarů, vyhrál podle dvou rozhodčích v poměru 115:113 a 116:112. Třetí bodový sudí přiřkl boxerům remízu 114:114. Dvaatřicetiletý Filipínec si tak připsal patnácté vítězství za sebou, naposledy prohrál v březnu 2005.

"Moji fanoušci se radují, protože čekali mé vítězství," uvedl v rozhovoru ringu Pacquiao, zatímco z tribun se ozýval pískot především mexických fanoušků. "Je potřeba uznat, že soupeř byl kvalitní. Byl připravený na moje údery, ale já jsem hodně jeho ran kryl. Nebylo to snadné, ale vyhrál jsem," pochvaloval si boxer po třetím souboji, který absolvoval od svého zvolení do filipínského kongresu.

Osmatřicetiletý Márquez s Pacquiaem prohrál už v roce 2008 a také tehdy cítil křivdu. "Už podruhé mě okradli a tentokrát to bylo ještě horší. Na údery jsem jasně vyhrál," stěžoval si Mexičan, který dostal za souboj pět milionů dolarů.

Pacquiao si před zraky 16 368 diváků, mezi kterými byl i někdejší šampión těžké váhy Mike Tyson, vylepšil bilanci na 54 vítězství, tři porážky a dvě remízy.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.