Skifař Synek prohrál na regatě v Amsterodamu s Drysdalem

Amsterodam

Skifaři Ondřeji Synkovi nevyšel útok na páté vítězství v tradiční veslařské regatě Holland Beker v Amsterodamu. Úřadující vicemistr světa dnes podlehl ve finále Mahému Drysdaleovi stejně jako loni na světovém šampionátu na jezeře Bled, kde Novozélanďan vybojoval svůj pátý světový titul. Synkovi oplatil porážku z nedávného Světového poháru v Lucernu.

Český olympionik Ondřej Synek

Český světový šampion z roku 2010 nestačil ve 119. ročníku amsterodamské regaty na svého velkého rivala už v semifinále, v kterém za Drysdalem zaostal o čtyři sekundy. Ve finále nabral na dvoukilometrové trati ztrátu 5,57 sekundy. Třetí skončil o sekundu za Synkem Belgičan Tim Maeyens.

Závod ženských dvojskifů ovládly české reprezentantky Jitka a Lenka Antošovy, které ve finále zvítězily s drtivým náskokem 16 sekund před Britkami Tinou Stillerovou a Erikou Bodmanovou.