Rubriky:

Ostatní

Hvězda shorttracku Wang Meng se po zmlácení funkcionáře vrací na led

18. září 2012 10:32 - Peking

Funkcionář ji přistihl při pozdním návratu do tréninkového centra opilou, jak zákon káže. Shorttracková hvězda Wang Meng jej pěstí srazila k zemi a nebožáka by zřejmě ubila, nebýt zásahu trenérů. Za tento incident dostala před rokem čínská rychlobruslařka od svazu stopku. Teď si požádala o zrušení trestu a bylo jí vyhověno, může zase na led.

 

ČTK/AP

Nejúspěšnější čínská olympionička ze zimních her Wang Meng tak může znovu reprezentovat. Čtyřnásobná zlatá medailistka v rychlobruslení na krátké dráze chyběla na ledě od loňského července. Sedmadvacetiletá závodnice přišla kvůli distanci o březnové mistrovství světa, nyní se už ale zapojila do přípravy v středisku zimních sportů v provincii Chej-lung-ťiang.

Wang Meng patří k historicky nejúspěšnějším sportovkyním v shorttracku. Má ve sbírce 16 zlatých medailí z mistrovství světa, třikrát byla šampiónkou v olympijském Vancouveru a jednou v Turíně, kde získala i stříbro a bronz.

Konflikt s ochranku

Její kariéru ale často provázely problémy s disciplínou. Z týmu byla vyloučena už v roce 2007 kvůli kritice trenérovy taktiky při zimních Asijských hrách a až po půl roce si po písemné omluvě vymohla návrat. V červnu 2011 se zase spolu s kolegy z týmu po návštěvě baru ve městě Li-ťiang dostala do konfliktu s ochrankou, která následně rychlobruslaře zbila.

A na konci července pak došlo na zmíněný incident s funkcionářem. Rychlobruslařka pak v záchvatu zuřivosti zdemolovala nábytek a zařízení na pokoji.

ras, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní