Rubriky:

Ostatní

Krátký tanec na MS vyhráli Davisová a White, Češi nepostoupili

15. března 2013 07:53 - London

Američané Meryl Davisová a Charlie White vyhráli krátký tanec na mistrovství světa v krasobruslení v kanadském Londonu. V úvodní části soutěže si známkou 77,12 bodu vytvořili nový osobní rekord a nechali za sebou o více než tři body kanadské konkurenty Tessu Virtueovou a Scotta Moira. Čeští reprezentanti Lucie Myslivečková a Neil Brown skončili v úvodní části soutěže na 21. místě, takže těsně nepostoupili do finálové dvacítky pro volné tance.

 

Darron Cummings, ČTK/AP

Davisová s Whitem na pochod, valčík a polku z baletu Giselle předvedli výborné vystoupení s rychlými twizzly a působivou krokovou pasáží. Rozhodčí všem jejich prvkům přisoudili nejvyšší úrovně, což loňským vicemistrům světa přineslo náskok 3,25 bodu před domácími obhájci titulu Virtueovou a Moirem. "Tentokrát to byl jeden z těch snových tanců," řekl White, jenž může s Davisovou navázat na světový titul z roku 2011.

Kanadští olympijští šampióni ztratili v technické známce především kvůli partnerčině drobné chybě v twizzlech, jež znamenala ponížení ze čtvrtého levelu na třetí. Krasobruslaři tak o více než bod zaostali za svým osobním rekordem a zatím na své rivaly ztrácejí.

Kanaďané už nemají co ztratit

"Jsme o něco dál, než bychom chtěli. Ale nemyslím si, že to něco na našem sobotním přístupu změní. Budeme útočit, nemáme co ztratit a v Carmen si věříme," řekla Virtueová. Ta stejně jako její partner vyrůstala jen pár minut od stadionu, na němž se letos bojuje o světové medaile.

O bezmála čtyři body za Kanaďany jsou na průběžné třetí příčce Rusové Jekatěrina Bobrovová a Dmitrij Solovjov. "Opravdu jsem si to dneska užívala. Cítila jsem svého partnera, byli jsme propojeni," pochvalovala si Bobrovová. Úřadující evropští šampióni v souboji o bronz zatím o 1,4 bodu porážejí obhájce této medaile Nathalii Péchalatovou a Fabiana Bourzata z Francie, kteří kvůli zranění vynechali letošní ME.

Vylepšili si rekord, ale to bylo vše

Myslivečková s Brownem si známkou 51,82 bodu vylepšili o 1,3 bodu osobní rekord, ale na dvacáté Španěly Saru Hurtadovou a Adriu Diaze ztratili dalších 1,3 bodu a šampionát pro ně skončil. Ve srovnání s krasobruslaři z Pyrenejského poloostrova byli hůře hodnoceni po technické stránce, ztratili především v krokové pasáži posouzené jen na druhou ze čtyř úrovní.

Mistrovství světa v krasobruslení v kanadském Londonu:
Taneční páry - po krátkém tanci:
1. Davisová, White (USA) 77,12
2. Virtueová, Moir (Kan.) 73,87
3. Bobrovová, Solovjov (Rus.) 70,05
4. Péchalatová, Bourzat (Fr.) 69,65
5. Cappelliniová, Lanotte (It.) 67,93
6. Weaverová, Poje (Kan.) 67,54
...21. Myslivečková, Brown (ČR) 51,82
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní