Vabroušek je podesáté mistrem ČR v triatlonu na dlouhých tratích

Otrokovice

Triatlonista Petr Vabroušek potvrdil roli favorita a získal desátý titul mistra republiky na dlouhých tratích. Na společném českém a slovenském šampionátu v Otrokovicích zvítězila mezi ženami Petra Hostinská.

Vabroušek se jako jediný závodník dostal ve velkém vedru pod hranici devíti hodin a vyhrál s více než devítiminutovým náskokem před Slovákem Jozefem Vrábelem. Třetí na tratích 3,8 km plavání, 180 km na kole a 42,2 km běhu skončil Rudolf Cogan.

Vítěz doběhl do cíle s dvouletou dcerkou v náručí. „Viděl jsem, že už se probudila, tak jsem to prostě udělal. Naplánované dopředu jsem to ale neměl," smál se Vabroušek, který letos oslaví 40. narozeniny.

Vrábel se ho držel do 130. kilometru cyklistické části, pak Vabroušek nasadil k rozhodujícímu trháku. „Na kole hodně foukalo, při běhu jsme zaplatili za vysoké tempo z kola. Bylo strašné horko," postěžoval si vítěz.