Šachbazjan má desátý titul mistra České republiky

ZNOJMO

Jubilejní desátý titul mistra České republiky v boxu získal na domácím šampionátu ve Znojmě ústecký borec Araik Šachbazjan. Ve vyrovnaném finálovém utkání v hmotnostní kategorii do 60 kilogramů porazil arménský rodák na body Jana Baloga z Gaži Brno.

Trofej pro nejlepšího boxera mistrovství si však odnesl Tomáš Adámek. Královehradecký favorit váhy do 81 kilogramů rovněž obhájil loňské prvenství. Hradecký boxer předchozí dva duely ukončil předčasně, ve finále si dnes snadno poradil s Josefem Roubalem z Geosanu Praha 27:3 na body.

Tituly bez problémů obhájili také další ústečtí boxeři František Fáber, Martin Halaš a Štěpán Horváth. Roli favorita nepotvrdil pouze Ivan Dunka z Gaži Brno, kterého v kategorii do 57 kg sesadil z českého trůnu Josef Duraj z Dukly Olomouc. Dunka sice vyhrál první kolo, ale ve čtvrtém byl za nedovolené údery dvakrát napomínán a jednou byl varován i jeho trenér Elenko Savov. Třetí napomenutí znamenalo Dunkovu diskvalifikaci.