Rubriky:

Ostatní

Šonka si v Rovinji doletěl pro životní druhé místo

31. května 2015 17:28 - Rovinj

Akrobatický pilot Martin Šonka v chorvatské Rovinji vybojoval podruhé v kariéře stupně vítězů v seriálu Red Bull Air Race a díky druhému místu dosáhl životního maxima. Ve třetím závodu sezóny poprvé bodoval. Jeho jediným přemožitelem byl dnes Rakušan Hannes Arch, celkový vítěz z roku 2008 a v posledních třech ročnících vždy druhý muž konečného pořadí.

 

Red Bull

Sedmatřicetiletý Šonka v úvodních dvou závodech sezóny v Abú Zabí a japonské Čibě nebodoval, ale zklamání si tentokrát vynahradil. Od vítězství ho dělilo jen sedm setin sekundy.

"Bylo to těsné. Samozřejmě bych rád vyhrál, ale to tady chce dalších čtrnáct pilotů. Ještě nikdy Red Bull Air Race nebyl tak vyrovnaný jako letos," uvedl Šonka. "V prvních dvou závodech se nám nedařilo, tady jsme opravdu tvrdě pracovali, abychom získali první body. Byl to velmi náročný závod, zvláště vítr dával všem pořádně zabrat. My jsme se s tím vyrovnali dobře a měli jsme konečně i trochu štěstí," konstatoval.

V průběžném pořadí seriálu se posunul na šesté místo. Vede díky dvěma výhrám Brit Paul Bonhomme, stejně bodů (25) má i druhý Australan Matt Hall, který v Rovinji obsadil třetí pozici. Šonka má devět bodů.

Závodů mají před sebou piloti ještě pět, další bude 4. a 5. července hostit Budapešť. Šonka v šampionátu v letecké akrobacii startuje potřetí, loni byl celkově osmý.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní