Rubriky:

Ostatní

Provokatér Fury si věří na neporazitelného Klička. Bude to pro něj šok, slibuje Brit

27. listopadu 2015 13:51 - Düsseldorf

Velký boxerský svátek bude v sobotu k vidění na fotbalovém stadiónu Esprit arena v Düsseldorfu, kde se před více než padesáti tisíci fanoušky utká fenomenální šampión Vladimir Kličko s britským vyzyvatelem Tysonem Furym. Favoritem duelu bude i tentokrát už jedenáct let neporažený Ukrajinec. Ve hře jsou pásy pro světové šampióny těžké váhy profesionálních organizací WBA, WBO, IBO a IBF.

 

Martin Meissner, ČTK/AP

Kličko se měl původně s o 12 let mladším Furym utkat již 24. října, ale duel musel být kvůli jeho potížím s lýtkovým svalem odložen. I nyní se před soubojem vyskytly problémy: britskému boxerovi se totiž nelíbily rukavice, ve kterých mají oba rohovníci nastoupit, a se svými výhradami nakonec uspěl.

"Myslím si, že to bude jeden z nejtěžších zápasů mé kariéry. Je to velký chlap s dlouhýma rukama. Je mladší a má velké ambice. Určitě se chce prosadit v ringu a potvrdit to, co pořád říká každému, že je nejlepší na světě," uvedl Kličko ke galavečeru, před nímž pořadatelé s ohledem na nedávné teroristické útoky v Paříži ohlásili extrémní bezpečnostní opatření.

Nuda nebude

"Fanoušci se určitě nebudou nudit," slíbil Kličko, který by si podle dostupných informací měl za zápas vydělat minimálně 18 milionů dolarů. Dalších až pět miliónů má slíbeno od svých sponzorů.

Fury je na tom podle očekávání hůře, i tak je ale honorář ve výši 5,5 miliónu dolarů nejvyšší, za jaký v kariéře boxoval. O penězích však Fury před duelem nehovoří. Stejně jako Kličko slibuje, že se diváci nebudou nudit.

"Vlad má rád ticho, když boxuje, protože v něm může přemýšlet. Moji příznivci mu ale připraví hluk, jaký nikdy nezažil," prohlásil sedmadvacetiletý Brit. "V sobotu to pro něj bude šok. Nejenže mu s fanoušky zazpíváme, ale také mu způsobím spoustu hluku svojí pravou a levou pěstí. Zasáhnu Vlada vícekrát, než se mu to kdykoliv předtím stalo," řekl Fury sebevědomě.

Bývalí šampióni Furymu nevěří

Hvězdy světového boxu a bývalí šampióni však Furymu moc šancí nedávají, stejně jako předešlým Kličkovým soupeřům. "Tyson Fury nikdy neboxoval s někým Kličkova kalibru. Pokud chcete uspět, musíte se v ringu utkat alespoň jednou s někým podobným. Myslím si, že nemá šanci uspět," řekl Lennox Lewis.

Další legenda Evander Holyfield však věří, že sobotní zápas může nabídnout zajímavý box. "Kličko bude poprvé boxovat proti někomu tak velkému s tak dlouhýma rukama. Bude muset boxovat agresivněji," poukázal Holyfield na fakt, že Fury je o osm centimetrů vyšší. "Kličko má více zkušeností, takže pokud bude Fury čekat na něj, Kličko bude mít navrch. Pokud se pokusí využít svoji rychlost, má šanci vyhrát," řekl třiapadesátiletý Američan.

V Kličkův prospěch hovoří i všechny statistiky z amatérské i profesionální kariéry. Mezi profesionály má na kontě 64 výher (z toho 53 k.o.) a tři porážky, Furyho bilance je 24 výher (18 k.o.) a žádná porážka. Kličko odboxoval 346 kol, zatímco Fury 134. Mezi amatéry se Kličko stal olympijským vítězem v roce 1996 v Atlantě. Fury před přestupem k profesionálům absolvoval 35 zápasů, Kličko 170.

Kličko je nervózní před každým zápasem

"Nemám nic osobního proti Vladimirovi. Ale podívejte se na něj, je velmi nervózní. Teď si uvědomil, proč se mnou nikdy nechtěl boxovat. Já jsem celý život dřel, abych se stal oficiálním vyzyvatelem a musel proti mně nastoupit," řekl Fury ve středu po společném oficiálním tréninku, na kterém Kličkovi přímo v ringu i zazpíval a opět mu slíbil, že o víkendu se stane králem boxu on.

Ukrajinskou hvězdu ale z klidu nevyvedl. "Já jsem nervózní před každým zápasem. Je dobré být nervózní. Člověka to udrží ve střehu a vydá ze sebe to nejlepší," řekl Kličko. "Tyson je Titanik, ale Vladimir je ledoborec," podotkl jeho kouč Johnathon Banky.

Fury si ale rozhodně nepřipouští, že by měl v sobotu ztroskotat. "Není rok 1912, ale 2015. Máme všechny technologie a nemusíme se bát ledových ker," pousmál se Fury, který si ale dobře uvědomuje, že na body asi v Düsseldorfu nevyhraje. "To je pro cizince v Německu hodně těžké. Vladimir ví, že jako starší muž bude mít problémy v pozdějších kolech, a také to, že se nebudu snažit vyhrát na body," dodal.

Zápas začne krátce před 23. hodinou a v Česku jej bude vysílat Nova Sport 2.

ČTK, Sport.cz

Kdo vyhraje boxerský duel o světové tituly v Düsseldorfu?


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní