Sáblíková byla v Heerenveenu na patnáctistovce čtvrtá

Heerenveen

Rychlobruslařka Martina Sáblíková skončila na Světovém poháru v Heerenveenu v závodu na 1500 metrů čtvrtá. Stejné místo jí patří i v průběžném pořadí její doplňkové disciplíny. Karolína Erbanová dojela ve sprintu na 500 metrů devátá.

Martina Sáblíková při SP v Heerenveenu.

Trojnásobná olympijská šampionka Sáblíková v předposlední rozjížďce prohrála o šest desetin sekundy s třetí Nizozemkou Marrit Leenstraovou, která ji připravila o stupně vítězů. Vystřídala ji rovněž na třetí příčce v hodnocení Světového poháru, v němž mají obě shodně 250 bodů.

O vítězství se v závěrečné rozjížďce utkaly americké suverénky Heather Richardsonová-Bergsmová a Brittany Boweová, které se střídají na prvních dvou místech. Tentokrát vyhrála Richardsonová-Bergsmová a po čtyřech závodech má v čele celkové klasifikace 360 bodů stejně jako její krajanka.

Sáblíková byla na patnáctistovce v úvodu seriálu třetí v obou zámořských závodech. Před týdnem v Inzellu obsadila páté místo.

Erbanová se i při svém třetím startu na okruhu Thialf vešla do elitní desítky. Třiadvacetiletá rodačka z Vrchlabí skončila v pátek na pětistovce sedmá, v sobotu byla pátá na kilometru a dnes byla devátá v druhém závodu v nejkratším sprintu. Časem 38,29 zaostala pouze o setinu za výkonem z pátku. V celkovém pořadí je dvanáctá. Pro první vítězství po třech a půl letech si dojela Číňanka Jü Ťing.

Sáblíkové se na závěr programu v Heerenveenu nevydařil závod s hromadným startem, v němž zhruba osm kol před koncem v zatáčce upadla a doklouzala do ochranné bariéry. V závodě s velkou ztrátou pokračovala a dojela poslední dvacátá, jen o příčku lepší byla Nikola Zdráhalová. V průběžném pořadí si Sáblíková o dvě místa pohoršila na osmou pozici. Po úniku dvou závodnic zvítězila Japonka Misaki Ošigiriová.