Rubriky:

Ostatní

To tu ještě nebylo! Vůdce slavných Dodgers přiletí do Prahy

6. prosince 2017 11:33 - Praha

Unikátní příležitost mají fanoušci baseballu. Do Prahy brzy přiletí Orlando Hudson, poradce generálního manažera Arizony Diamondbacks a zároveň dvojnásobný účastník All-Stars Game. Jedna z největších osobností americké ligy MLB za posledních dvacet let dorazí do Prahy na pozvání Jakuba Hajtmara, hráčského agenta a baseballisty týmu Draků Brno. Hudson navštíví kemp pro nejtalentovanější české baseballové hráče v Nymburce, který spolupořádá Česká baseballová asociace.

 

MLB.com

V americké baseballové lize MLB odehrál Orlando Hudson 11 sezón. Nastoupil v dresu celkem šesti organizací, například za Los Angeles Dodgers nebo Toronto Blue Jays. O tom, jaké má v americké profesionální soutěži jméno, svědčí fakt, že v příštím toce bude společně s 30 hvězdami MLB usilovat o zařazení do Síně slávy v Cooperstownu.

„Je to inteligentní vůdce, který krotil největší hvězdy týmu Los Angeles Dodgers. Byl výborným defenzivním hráčem, čtyřikrát vyhrál Zlatou rukavici, což je nejlepší ocenění na defenzivním postu," popisoval Hajtmar úspěchy Hudsona.

Hajtmar potkal legendárního Hudsona v Arizoně na kempu pro talentované hráče, kam byl pozvaný. Často si vyměňovali názory. Hajtmar se pak nebál legendu pozvat do České republiky. „Sledoval náš tým při loňské kvalifikaci na World Baseball Classic v Mexiku, kde jsme prohráli s domácím týmem těsně 1:2. Věděl také o našem zápase proti Nicaragui. Jinak ale český baseball moc nezná," popisoval Hajtmar.

Nejtalentovanější čeští hráči se tak mohou o víkendu ukázat před pořádnou baseballovou osobností. Hudson patří mezi čtyři nejdůležitější muže organizace Arizony Diamondbacks. Legendě se předvedou i Vojtěch Menších a Marek Chlup, kteří v příštím roce pojedou studovat do USA na univerzitu.

„Před Hudsonem si mohou zvednout kredit. On je jedním z lidí, kteří ukazují prstem na hráče, které klub podepíše, draftuje a rozhoduje o tom, kolik peněz tyto podpisy budou stát," vysvětluje Hajtmar, jehož cílem je dostat českého baseballistu do slavné MLB. „Rádi bychom vytvořili zázemí pro kluky, aby se nejprve dostali na univerzity a poté podepsali za slušných podmínek smlouvu s profesionální organizací," dodal.

Cílem návštěvy je rovněž upozornit MLB na to, že se v České republice kvalitně pracuje s nadějnými hráči. „Návštěva Hudsona není oficiální. Věřím ale, že v budoucnu mohou přijít další a už oficiální návštěvy," přál si Hajtmar.

Orlando Hudson
Narození: 12. prosince 1977 (39 let)
Největší úspěchy: je dvojnásobným účastníkem MLB Allstars game (07,09), držitel 4x Gold glove pro nejlepší druhou metu v MLB (05,06,07,09), účastník WBC za americký národní tým 2001. Je jednou z největších osobností americké MLB za posledních 20 let, v roce 2018 bude společně s 30 hvězdami MLB usilovat o zařazení do Síně slávy v Cooperstownu.
Kariéra: Odehrál 11 sezón v MLB.
Týmy: Toronto Blue Jays (2002-2005), Arizona Diamondbacks (2006-2008), Los Angeles Dodgers (2009), Minnesota Twins (2010), San Diego Padres (2011), Chicago White Sox (2012).
Současnost: Působí v Arizoně Diamondbacks jako poradce Generálního manažera a majitele celé organizace.
rjm, Sport.cz

Zrušit