Rubriky:

Tenis

Berdych byl rád, že zápas nebyl tak dlouhý

16. ledna 2007 09:19 - MELBOURNE

Jen devadesát minut v úterý strávil Tomáš Berdych na kurtu v prvním kole grandslamového Australian Open. Ve velkém horku, kvůli němuž vzápětí pořadatelé přerušili dění na ostatních kurtech, po setech 6:1 a dvakrát 6:2 vyřadil Korejce I Hjong-tcheka. Asijský soupeř byl pro nejlepšího českého tenistu velkou neznámou.

 

SPORT.CZ

"Nikdy jsem s ním nehrál a ani jsem ho pořádně neviděl, takže jsem ho doteď neznal," řekl Českému rozhlasu Berdych, který se tak soustředil především na svůj vlastní výkon.

Dařilo se mu a nemusel řešit prakticky žádnou ošemetnou situaci. "I z pohledu horka a všeho jsem rád, že ten zápas nebyl tak dlouhý. Víceméně všechno vycházelo bez problémů až na malou chybičku ve třetím setu, kdy jsem si zbytečně prohrál vlastní podání," pochvaloval si.

Více o úterních zápasech najdete ZDE

Potěšila ho také podpora z hlediště, v němž ho s českou vlajkou povzbuzovala skupinka asi dvanácti Nizozemců. Ti si ho pamatovali ze zářijové baráže o účast ve Světové skupině Davisova poháru.

Na horko je zvyklý

Netrápilo ho ani velké horko, kdy teplota přesahovala 35 stupňů Celsia. "Kdyby to utkání bylo náročnější a výměny delší, tak by to možná mohl být trošičku problém, ale nedělalo mi to nějaké problémy," komentoval extrémně teplé počasí. Přerušení zápasu se nedožadoval, ani na takovou praxi není zvyklý.

"Tohle je jediné místo, kde se za velkého horka nehraje. Kdyby se to stalo někde jinde, tak tam by se hrálo pořád. Člověk by na to měl být zvyklý a připravený," poznamenal na adresu ojedinělého pravidla v Melbourne.

V druhém kole na něj čeká domácí hráč

Berdych na Australian Open nikdy nepostoupil dál než do druhého kola a v dalším zápase tak bude útočit na své maximum. Střetne se s domácím Robertem Smeetsem, kterého nedávno porazil v prvním kole turnaje v Sydney. "Je to levák, poměrně slušně servíruje. Zezadu to není tak dobré, není to hráč na dlouhé výměny, snaží se je rychle ukončovat," popsal Berdych herní styl soupeře ze čtvrté světové stovky.

Sám se bude znovu koncentrovat především na vlastní výkon a před duelem s outsiderem si věří. "Díky jeho podání mohou být sety vyrovnanější než dnes, ale má méně zkušeností a doufám, že to budu moci využít," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..