Šarapovová dostala pokutu za to, že pokukovala po otci

MELBOURNE

Ruská tenistka Maria Šarapovová se probojovala potřetí za sebou do semifinále Australian Open, když porazila devatenáctiletou krajanku Annu Čakvetadzeovou. Turnajová dvanáctka prohrála s hlavní favoritkou turnaje, která příští týden usedne na trůn pro světovou jedničku, po setech 6:7 a 5:7. Výhru Šarapovové kalila jen pokuta za nedovolené koučování.

Postupem do semifinále vydělala Šarapovová 320 tisíc dolarů, o dva tisíce však přijde za nedovolené koučování. V duelu totiž často hledala očima v ochozech svého otce Jurije. "Myslím, že je to normální. Jsem s tátou každý den a jsem si jistá, že Anna je na tom stejně. Oba chtějí, abychom vyhráli, a žijí tím," uvedla vítězka zápasu, při němž nešetřil grimasami ani otec Čakvetadzeové.

Ani vítězství Šarapovové se nerodilo lehce. Úřadující šampionku US Open trápilo podání, při němž udělala šest dvojchyb. Dopustila se také 41 nevynucených chyb. Ve druhém setu za stavu 5:3 promarnila první možnost zápas ukončit, nakonec se jí to povedlo až po dvou hodinách a 14 minutách. "Byla to dřina, moc lehkých výměn jsme neodehrály. Nadřela jsem se na každý míč," řekla Ruska, která se v semifinále utká s Kim Clijstersovou z Belgie.

Druhou semifinálovou dvojici ženské dvouhry vytvořily již v úterý Nicole Vaidišová a Američanka Serena Williamsová.

4 : 6, 6 : 7 Hanfmann - Menšík 4 : 6, 6 : 7 konec
20240425T15 : 00:00+0200