S turnajem ve Valencii se rozloučilo trio českých tenistů

Český tenista Jan Hernych se už v prvním kole rozloučil s turnajem ve Valencii. v pondělí prohrál po dvouačtvrthodinové bitvě s Argentincem Sergiem Roitmanem 5:7 a 6:7. Na turnaji v Charlestonu vypadla i česká tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová.

V prvním kole čtyřhry se nedařilo ani české dvojici Leoš Friedl, František Čermák. Druhý nasazený pár prohrál ve svém úvodním utkání se španělským duem Nicolas Almagro, Marcel Granollers-Pujol 1:6 a 3:6.

Na španělské antuce naopak začal dobře loňský poražený finalista Gilles Simon. Francouzský tenista sice prohrál první sadu s Rusem Tejmurazem Gabašvilim 4:6, ve dvou následujících setech mu ale povolil pouhých pět gamů a po výsledcích 6:3 a 6:2 postoupil do druhého kola.

Česká tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová vypadla na turnaji v Charlestonu v prvním kole, když prohrála s Šuaj Pcheng. Čínské soupeřce dokázala vzdorovat jen v první sadě, v níž prohrála 5:7. Druhý set už byl jasnou záležitostí pětatřicáté hráčky světa, která české tenistce povolila jediný game.

Birnerová svedla bitvu s Rodionovovou

Také Eva Birnerová vypadla v prvním kole. Česká tenistka po velké bitvě, trvající téměř dvě hodiny a 40 minut, prohrála s Ruskou Anastasií Rodionovovou.

Třiadvacetiletá česká hráčka ztratila první set poměrem 4:6 a v druhém už prohrávala 3:5, navíc její soupeřka podávala na vítězství. Birnerová ale dokázala vyrovnat a dotáhnout sadu do vítězného tie-breaku. V třetím setu se však podobný kousek povedl Rodionovové, která zvítězila, přestože s českou tenistkou prohrávala už 3:5.

Soupeřku pro druhé kolo zná po pondělních zápasech turnajová jednička Nicole Vaidišová. V druhém kole se sedmnáctiletá česká tenistka utká s o rok starší Nizozemkou Michaellou Krajicekovou.

VALENCIE:
Dvouhra - 1. kolo:
Roitman (Arg.) - Hernych (ČR) 7:5, 7:6 (9:7), Simon (5-Fr.) - Gabašvili (Rus.) 4:6, 6:3, 6:2, Koubek (Rak.) - Hernandez (Šp.) 7:6 (7:5), 6:4.
Čtyřhra - 1. kolo:
Almagro, Granollers-Pujol (oba Šp.) - Čermák, Friedl (2-ČR) 6:1, 6:3.
CHARLESTON:
Rodionovová (Rus.) - Birnerová (ČR) 6:4, 6:7 (5:7), 7:5, Krajiceková (Niz.) - Židkovová (Rus.) 6:4, 6:0, Šuaj Pcheng (Čína) - Záhlavová-Strýcová (ČR) 7:5, 6:1, Zvonarevová (9-Rus.) - Dechyová (Fr.) 6:4, 6:4, Bartoliová (13-Fr.) - Perryová (USA) 5:7, 6:4, 6:1, Čchan Jung-čan (Tchaj-wan) - Bremondová (Fr.) 6:2, 6:3, Bardinová - Vesninová (obě Rus.) 1:6, 6:3, 6:1, Tuová (USA) - Pennettaová (It.) 7:5, 6:4, Dominguezová (Šp.) - Kingová (USA) 6:1, 6:4, Craybasová (USA) - Kostaničová (Chorv.) 7:6 (7:3), 6:2, Prattová (Austr.) - Lepčenková (Uzb.) 2:6, 6:2, 6:2, Harkleroadová - Granvilleová (obě USA) 2:6, 7:5, 6:2, Čeng Ťie (Čína) - Fedaková (Ukr.) 6:4, 6:1, Rezaiová (Fr.) - Duševinová (Rus.) 6:1, 7:5.