Rubriky:

Tenis

Čeští tenisté v baráži o Světovou skupinu narazí na Švýcary

11. dubna 2007 13:00 - LONDÝN

Čeští tenisté budou o udržení ve Světové skupině Davisova poháru bojovat se Švýcarskem, které může mít ve svém středu světovou jedničku Rogera Federera. Rozhodl o tom los baráže v Londýně. Zápas se uskuteční od 21. do 23. září a svěřenci Jaroslava Navrátila v něm budou mít výhodu domácího prostředí.

Češi neměli při losování štěstí, jako nasazení dostali jednoho z nejsilnějších možných soupeřů. Nejlepší tenista současnosti Federer v týmové soutěži odehrál 41 zápasů, z toho 31 vítězných. V posledních dvou sezonách kvůli koncentraci na udržení pozice světové jedničky nehrál první kolo, ale vždy pomohl zachránit Švýcary v baráži. Lídr českého týmu Tomáš Berdych ho na olympijských hrách v Aténách dokázal porazit, ale od té doby s ním čtyřikrát prohrál a neuhrál ani set.

Češi byli pro dnešní losování nasazeni, ale dostali jednoho z nejtěžších možných soupeřů. "Příjemný los to určitě není. Po utkání v Anglii to byla druhá nejhorší varianta," komentoval soupeře nehrající kapitán Navrátil. Síla Švýcarů však závisí na přítomnosti Federera. "Bez něj by se také nedali podcenit, mají Wawrinku a Chiudinelliho, ale určitě by to bylo přijatelnější."

Jasnou jedničkou českého týmu je jeho svěřenec Tomáš Berdych, o dalších členech výběru pro baráž zatím nechtěl spekulovat. "Je to až za pět měsíců, to je ještě daleko," vysvětlil Navrátil. Řekl, že se na rozdíl od zápasu se Spojenými státy americkými nebude hrát na antuce. "Ještě se o povrchu musím bavit s hráči, ale odvíjí se to od prvního hráče, takže to antuka určitě nebude. Tomáš na ní proti Federerovi uhrál jen pár her. Uvidíme, jaký konkrétní rychlejší povrch vybereme," dodal.

Se Švýcarskem hráli čeští tenisté naposledy v roce 1998 v Curychu, tehdy v zápasu prvního kola prohráli 2:3. V historické bilanci je však Československo a nástupnická ČR lepší, ze sedmi zápasů vyhrály pět.

Mnohem příjemnějšího soupeře než Češi mají slovenští tenisté, kteří loni nenavázali na finálovou účast a vypadli ze Světové skupiny. O návrat budou na domácí půdě bojovat s Koreou. Los přinesl i atraktivní duely mezi Srbskem a Austrálií nebo Británií a Chorvatskem.

Los baráže Davisova poháru:
ČR - Švýcarsko, Srbsko - Austrálie, Rakousko - Brazílie, Peru - Bělorusko, Izrael - Chile, Británie - Chorvatsko, Japonsko - Rumunsko, Slovensko - Korea.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..