Rubriky:

Tenis

Zakopalová je v Praze už v semifinále

11. května 2007 14:56 - PRAHA

Česká tenistka Klára Zakopalová postoupila v Praze do semifinále, když Julii Schruffovou porazila za čtyřicet minut 6:3 a 6:1. Německá hráčka se v nárazovém větru potýkala především s vlastním servisem, udělala sedm dvojchyb a v průběhu utkání ho udržela jen jednou.

Zakopalová toho dokázala využít a bez problémů vyhrála. Počasí se jí však ani trochu nelíbilo, horší podmínky prý ještě na kurtu nezažila. Celý zápas podle ní byl jen o psychické odolnosti, kvality tenistek vůbec nehrály roli. "V tom se prostě nedá hrát. Mně je hrozně líto těch lidí, co se na to dívali, protože si museli myslet, že jsme na tom kurtu jako blázni. Bylo to strašné," posteskla si Zakopalová.

Slabší chvilku si vybrala jen v závěru prvního setu, kdy soupeřka na chvíli zabrala a snížila z 1:5 na 3:5. "Začala do toho dávat rány a párkrát jí to tam spadlo. Jenom jsem čekala, kdy přijde zase nějaká chyba a zase se to s ní poveze," řekla česká tenistka.

O účast ve finále si v pátek zahraje s nasazenou jedničkou Marion Bartoliovou z Francie, která dnes porazila Slovenku Jarmilu Gajdošovou. S aktuálně čtyřiadvacátou hráčkou světa se zatím na okruhu WTA nepotkala.

Slovenská fedcupová reprezentantka Dominika Cibulková v Praze na semifinále nedosáhla. V dnešním čtvrtfinále ji jasně přehrála Victoria Azarenková, která ztratila jen dvě hry. Běloruská tenistka tak i na Štvanici potvrzuje, že má v poslední době výbornou formu. Minulý týden v Estorilu prohrála až ve finále, do kterého se dostala přes Češku Lucii Šafářovou. V Praze se v semifinále utká s šestou nasazenou Akiko Morigamiovou z Japonska.

Do semifinále mužského challengeru postoupili i dva Češi - Jiří Vaněk a Dušan Lojda. Spolu s nimi ve hře o titul zůstali Ivan Navarro Pastor ze Španělska a Argentinec Diego Hartfield.

ECM Prague Open
Ženy
Dvouhra - čtvrtfinále:
Zakopalová (ČR) - Schruffová (Něm.) 6:3, 6:1, Bartoliová (1-Fr.) - Gajdošová (SR) 6:1, 6:4, Morigamiová (6-Jap.) - Pinová (Fr.) 6:3, 6:1, Azarenková (Běl.) - Cibulková (SR) 6:1, 6:1.
Semifinálové dvojice: Bartoliová - Zakopalová, Azarenková - Morigamiová.
Čtyřhra - semifinále:
Cetkovská, Hlaváčková (ČR) - Hradecká, Voráčová (2-ČR) 6:4, 6:2.
Muži
Dvouhra - čtvrtfinále:
Vaněk (ČR) - Juska (5-Lot.) 6:4, 6:4, Lojda (ČR) - Marach (Rak.) 6:4, 6:3, Navarro Pastor (7-Šp.) - Roitman (1-Arg.) 3:6, 7:6 (7:3), 6:4, Hartfield (2-Arg.) - Economidis (Řec.) 5:7, 6:1, 6:1.
Semifinálové dvojice: Vaněk - Navarro Pastor, Hartfiedl - Lojda.
Čtyřhra - semifinále:
Friedl, Škoch (2-ČR) - Allegro, Huss (3-Švýc./Austr.) 7:6 (7:5), 6:3, Cibulec, Kerr (4-ČR/Austr.) - Mello, Melo (Braz.) 7:6 (7:3), 6:2.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..