Rubriky:

Tenis

Federer si nebude zatím hledat nového trenéra

14. května 2007 19:31 - HAMBURK

Nejlepší světový tenista Roger Federer se bude minimálně několik dalších měsíců připravovat sám. Po rozchodu s australským trenérem Tonym Rochem v pondělí na turnaji série Masters v Hamburku novinářům sdělil, že příští dva grandslamy Roland Garros a Wimbledon absolvuje bez nového kouče.

Pětadvacetiletý Švýcar zakončil poslední tři roky jako světová jednička a získal celkem 47 titulů, z toho deset na grandslamech. S Rochem spolupracoval jen na jakýsi zkrácený úvazek dva a půl roku. V poslední době ale Federer za svou pověstí zaostává a na další triumf čeká už čtyři turnaje. To se mu za poslední tři roky nestalo.

"O novém kouči jsem ještě nepřemýšlel. Mám dost zkušeností, abych si poradil sám i na velkých turnajích," prohlásil švýcarský tenista, jenž naposledy ztroskotal v minulém týdnu v Římě už v osmifinále na Italovi Filippu Volandrim.

Až v pondělí Federer připustil, že horšící se vztah s Rochem se podepsal na jeho soustředěnosti na kurtu. "Ano, mohlo se stát, že to ovlivnilo můj výkon," uvedl k porážce s Volandrim. Hlavním problémem byla zřejmě komunikace s koučem. "V poslední době už jsem neměl pocit, že mi jeho rady mohou pomoci posunout se dál," dodal.

Nového trenéra prý nebude hledat i proto, aby ho nemusel omezovat. "Vím, co to obnáší a nechci někoho obtěžovat s mojí přípravou a cestováním po turnajích," dodal Federer. Roland Garros na antuce v Paříži začne za necelé dva týdny a zůstává pro něj jediným z grandslamů, který si nepodmanil.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..