Zíb zahájil turnaj ve Washingtonu výhrou

Český tenista Tomáš Zíb postoupil do druhého kola turnaje ve Washingtonu. V nedělnímu utkání prvního kola porazil domácího Američana Kevina Kima 7:6 a 6:4. Ve druhém kole podniku dotovaného částkou 600 000 dolarů narazí na nejvýše nasazeného hráče a dvojnásobného šampióna Andyho Roddicka.

Tomáš Zíb

Ve Washingtonu se kromě Zíba z českých hráčů představí také Radek Štěpánek, který jako patnáctý nasazený usiluje o druhý letošní titul za sebou, Jan Hernych a Jiří Vaněk.

Čakvetadzová vyhrála druhý titul za sebou

Ruská tenistka Anna Čakvetadzeová potvrdila roli nejvýše nasazené hráčky a vyhrála turnaj v americkém Stanfordu. V dnešním finále porazila Saniu Mirzaovou z Indie po setech 6:2, 6:3 a získala druhý titul za sebou. Před týdnem se dvacetiletá světová sedmička radovala z výhry v Cincinnati.

Čakvetadzeová si tak drží skvělou bilanci, když i svou šestou finálovou účast proměnila v titul. Letos vyhrála také v Hobartu a Hertogenboschi. Za triumf ve Stanfordu obdržela šek na 88 tisíc dolarů.

Druhý titul v kariéře získal na turnaji v Indianapolis ruský tenista Dmitrij Tursunov. Třetí nasazený hráč porazil ve finále ve dvou setech překvapení soutěže Kanaďana Franka Dancevice, kterému před turnajem patřilo až 109. místo ve světovém žebříčku.

Tursunov tak navázal na svůj loňský triumf v Bombaji a získal prémii 73 tisíc dolarů.

WASHINGTON
Dvouhra - 1. kolo:
Zíb (ČR) - Kim (USA) 7:6 (7:2), 6:4.
STANFORD
Dvouhra - finále:
Čakvetadzeová (1-Rus.) - Mirzaová (Ind.) 6:3, 6:2.
Čtyřhra - finále:
Mirzaová, Peerová (3-Ind./Izr.) - Azarenková, Čakvetadzeová (Běl./Rus.) 6:4, 7:6 (7:5).
INDIANAPOLIS
Tursunov (3-Rus.) - Dancevic (Kan.) 6:4, 7:5.
Del Potro, Parrott (Arg./USA) - Gabašvili, Karlovič (Rus./Chorv.) 3:6, 6:2, 10:6.