Federer v Melbourne nezaváhal, Santorovi nadělil kanára

MELBOURNE

Světová tenisová jednička Roger Federer bez zaváhání pokračuje v cestě za svým třetím triumfem na Australian Open za sebou. Ve druhém kole porazil suverénní Švýcar Fabrice Santora 6:1, 6:2, 6:0 a v boji o postup do osmifinále si zahraje se Srbem Jankem Tipsarevičem. Ten porazil Španěla Verdaska po třísetové bitvě, kdy se dvakrát rozhodovalo v tie-breaku.

Ve třetím kole je mezi ženami druhá nasazená Světlana Kuzněcovová z Ruska, která ve dvou setech vyřadila Bulharku Cvetanu Pironkovovou. Postoupila rovněž Američanka Venus Williamsová.

Hladkou cestu do třetího kola měla Ivanovičová, která čtyřicátou hráčku světa Tathianu Garbinovou porazila 6:0 a 6:3. Na kurtu strávila jen 66 minut a po zápase si pochvalovala atmosféru večerního duelu na centrálním dvorci. "I když jsem byla trochu nervózní, publikum mi pomohlo to překonat. Dneska jsem hrála úžasný zápas a opravdu doufám, že se udržím na této úrovni a budu takhle hrát po zbytek turnaje," zářila spokojeností dvacetiletá Srbka.

Poněkud trnitější cestu do třetího kola měly další favoritky na úspěch v ženské dvouhře Světlana Kuzněcovová a Venus Williamsová. Druhá nasazená Kuzněcovová vstoupila špatně do zápasu s Bulharkou Cvetanou Pironkovovou, v prvním setu prohrávala 2:5. Pak dvaadvacetiletá Ruska změnila taktiku a utkání otočila. "Snažila jsem se udržet míč víc ve hře a prodloužit výměny. Není moc stabilní, takže jsem s ní chtěla hrát," popsala Kuzněcovová klíč k obratu v zápase, který nakonec vyhrála 7:5 a 6:2.

Australian Open 2008 na Sport.cz:
Výsledky českých tenistů

Jednoduchou práci měl ve druhém kole mužské dvouhry Španěl Ferrer, kterému argentinský soupeř Del Potro po druhém prohraném setu zápas skrečoval. To jeho krajan Juan Monaco postupuje dál, ale přejít přes Američana Delice mu trvalo déle než čtyři hodiny. V pětisetové bitvě se hrály dva tie-breaky a poslední set skončil 8:6 pro Argentince.

Do třetího kola podle očekávání postoupil Argentinec David Nalbandian, který zářil v závěru loňské sezóny. Ve čtvrtek v zápase s domácím Peterem Luczakem sice prohrál první set 4:6, pak ale zvládl další dvě vyrovnané koncovky a ve čtvrté sadě už povolil soupeři jen jednu hru.

Závěrečný duel čtvrtečního dne nabídl pětisetovou bitvu mezi Marcosem Baghdatisem a Maratem Safinem. Patnáctý nasazený Kypřan vyhrál první dvě sady shodně 6:4, ale pak převzal iniciativu ruský tenista a vyrovnal na 2:2 na sety.

Vstup do páté sady se však Safinovi vůbec nevydařil, rychle prohrával 0:3 a zlostí zlomil raketu. Baghdatis už vedení udržel a po výhře 6:2 postoupil do třetího kola, v němž ho čeká domácí favorit Lleyton Hewitt.

AUSTRALIAN OPEN 2008
MUŽI
Dvouhra - 2. kolo:
Federer (1-Švýc.) - Santoro (Fr.) 6:1, 6:2, 6:0, Djokovič (3-Srb.) - Bolelli (It.) 6:1, 6:2, 6:2, Ferrer (5-Šp.) - Del Potro (Arg.) 6:3, 6:4 skreč, Monaco (21-Arg.) - Delic (USA) 6:3, 7:6 (7:6), 5:7, 6:7 (8:10), 8:6, Tipsarevič (Srb.) - Verdasco (25-Šp.) 7:5, 7:6 (7:3), 7:6 (7:3), Ferrero (22-Šp.) - Jones (Austr.) 6:4, 6:4, 6:2, Nalbandian (10-Arg.) - Luczak (Austr.) 4:6, 7:5, 6:4, 6:1, Hewitt (19-Austr.) - Istomin (Uzb.) 7:6 (7:5), 6:3, 5:7, 6:1, Querrey (USA) - Tursunov (32-Rus.) 7:6 (7:5), 4:6, 6:4, 6:2, Grosjean (Fr.) - Haase (Niz.) 4:6, 6:4, 6:0, 6:7 (4:7), 6:4, Čilič (Chorv.) - Melzer (Rak.) 6:4, 6:3, 6:4, Gonzalez (7-Chile) - I Hjong-tchek (Korea) 4:6, 6:3, 6:2, 6:4, Spadea (USA) - Gremelmayr (Něm.) 4:6, 6:2, 6:3, 2:6, 9:7, Blake (12-USA) - Russell (USA) 6:3, 6:2, 6:2, Baghdatis (15-Kypr) - Safin (Rus.) 6:4, 6:4, 2:6, 3:6, 6:2.
ŽENY
Čakvetadzeová (6) - Klejbanovová (obě Rus.) 6:3, 6:4, Hantuchová (9-SR) - Cornetová (Fr.) 6:2, 7:5, Petrovová (14-Rus.) - Kremerová (Luc.) 7:5, 7:5, Wozniacká (Dán.) - A. Bondarenková (21-Ukr.) 7:6 (7:4), 6:1, Srebotniková (28-Slov.) - Rodionovová (Austr.) 6:4, 6:1, Radwaňská (29-Pol.) - Parmentierová (Fr.) 7:5, 6:4, Mirzaová (31-Ind.) Bacsinszká (Švýc.) 6:1, 4:6, 7:5, Kuzněcovová (2-Rus.) - Pironkovová (Bul.) 7:6 (7:0), 6:2, V. Williamsová (8-USA) - Pinová (Fr.) 7:5, 6:4, Kirilenková (27-Rus.) - Morigamiová (Jap.) 6:1, 6:1, Ruanová-Pascualová (Šp.) - Castaňová (Kol.) 6:2, 6:4, Makarovová (Rus.) - Meusburgerová (Rak.) 6:3, 6:1, Lisická (Něm.) - Korytcevová (Ukr.) 6:1, 7:5, Ivanovičová (4-Srb.) - Garbinová (It.) 6:0, 6:3, Li Na (24-Čína) - Camerinová (It.) 6:4, 6:3, Domachowská (Pol.) - Arvidssonová (Švéd.) 7:5, 1:6, 6:1.

6 : 1, 6 : 3 Vondroušová - Rogersová 6 : 1, 6 : 3 konec
20240426T16 : 30:00+0200