Rubriky:

Tenis

Pála je připraven nominaci na Fed Cup na poslední chvíli změnit

22. ledna 2008 16:25 - PRAHA

Nový nehrající kapitán českého fedcupového týmu Petr Pála pro zápas se Slovenskem, který se uskuteční 2. a 3. února v Brně, k očekávaným singlistkám Nicole Vaidišové a Lucii Šafářové nominoval Květu Peschkeovou a Petru Cetkovskou. Pozice páté hráčky v týmu zatím zbyla na Ivetu Benešovou, ale Pála v telefonickém rozhovoru pro ČTK zdůraznil, že se to ještě může změnit.

"Jede tam jako platná pátá hráčka, neříkal bych, že je jenom sparingpartnerka. To se ještě uvidí během toho posledního týdne. Můžeme udělat změnu na poslední chvíli," vysvětlil kapitán, kterému žádná hráčka start ve Fed Cupu neodmítla.

V nominaci je Šafářová, která kvůli zranění hýžďového svalu před Australian Open netrénovala a s přispěním zdravotních problémů pak v Melbourne vypadla hned v prvním kole. O jejím aktuálním stavu zatím Pála neměl informace. "Je na cestě z Austrálie, tak čekám, že se mi potom ozve. Ale doufám, že bude v pořádku," uvedl.

Start Hantuchové je nejistý

Otazník se vznáší nad nominací slovenského týmu. Spekuluje se o absenci nejlepší slovenské hráčky Daniely Hantuchové, která na úvodním grandslamu roku postoupila až do čtvrtfinále a o týmové soutěži se zatím nechtěla bavit. "Jsou to pořád jenom spekulace, já počítám s tím, že nastoupí v nejsilnějším složení. Uvidíme, koho nahlásí, ale dvě hráčky stejně mohou změnit těsně před losováním," poznamenal.

Loni české tenistky vyhrály na Slovensku jednoznačně 5:0, ale jednotlivé zápasy tak jasné nebyly. Pála při své premiéře na lavičce očekává těžší duel než v Bratislavě. "Hantuchová i Dominika Cibulková jsou na tom lépe než před rokem. Doufám, že nám pomůže publikum," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..