Rubriky:

Tenis

Grafová porazila Navrátilovou v prvním zápase po 14 letech

15. března 2008 11:42 - TOKIO

Po 14 letech od posledního vzájemného duelu se na exhibičním miniturnaji v Tokiu utkaly tenisové legendy Martina Navrátilová se Steffi Grafovou. Jako tolikrát předtím musel i sobotní zápas rozhodnout tie-break, v němž osmatřicetiletá Němka porazila o třináct let starší Čechoameričanku 10:5.

"Je super, že to skončilo tie-breakem. Strašně jsem si zase tenis s Martinou užívala, přineslo mi to mnoho vzpomínek," uvedla Grafová, vítězka 22 grandslamových titulů ve dvouhře.

V rámci akce nazvané Zápas snů 2008 před vyprodaným publikem na tokijském stadionu Ariake už Grafová nad Navrátilovou v setu hraném do sedmi vedla 6:3, její jednapadesátiletá soupeřka však vyrovnala na 6:6 a vynutila si za stavu 7:7 zkrácenou hru.

"Byl to téměř surrealistický zážitek. Jako kdybych se vrátila zpět v čase," uvedla pražská rodačka Navrátilová, jež na začátku roku získala k americkému i české občanství. "Lidé se mě pořád ptají, kdo byl můj nejtěžší soupeř. Pokud to není Steffi, tak už nevím kdo jiný," dodala vítězka 59 grandslamů.

V kariéře se utkaly osmnáctkrát, bilance je vyrovnaná

Bývalé dlouholeté světové jedničky se během aktivní kariéry utkaly osmnáctkrát s vyrovnanou bilancí 9:9. Naposledy změřily síly právě v Tokiu a tehdy v roce 1994 Grafová vyhrála 6:2 a 6:4. Pět let nato pozdější manželka Andreho Agassiho a matka dvou dětí ukončila kariéru, Navrátilová hrála až do roku 2006.

Miniturnaje se zúčastnila i bývalá japonská špičková hráčka Kimiko Dateová, která v sobotu obě legendy porazila.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • French Open - muži
  • French Open - ženy
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..