Rubriky:

Tenis

Český fedcupový tým po vítězné baráži prožil bezesnou noc

28. dubna 2008 12:27 - PRAHA

Český fedcupový tým po postupu do Světové skupiny I prožil bezesnou noc. V neděli stihl ještě oslavit výhru v baráži v Izraeli a v časných ranních hodinách se vydal na cestu do Prahy, kam dopoledne přiletěl.

"Oslavy nebyly nijak bouřlivé. Dostali jsme se po desáté hodině na večeři, všichni měli hrozný hlad. Tam jsme byli do půl jedné a pak jsme se dostali do baru. Na hotel jsme dorazili asi ve tři čtvrtě na tři a všichni měli půl hodiny na to se zabalit," popsal na tiskové konferenci průběh oslav nehrající kapitán Petr Pála.

Hrdinky barážového duelu Iveta Benešová a Petra Kvitová zřejmě hned v úterý vstoupí do turnaje WTA v Praze na Štvanici, takže ještě v pondělí budou muset trénovat. Po probděné noci si raději naplánovaly společnou přípravu. "Aby to nebylo tak náročné. Dneska to rozhodně nebude nic intenzivního," poznamenala rozesmátá Benešová.

Zatímco jí přechod zpátky na antuku nevadí, její mladší kolegyně má opačný názor. "Mně osobně to teda vadí, já jsem na antuce ještě letos nestála," posteskla si. Deblistka Květa Peschkeová obě uklidnila. "Holky jsou rozjeté, to nebude žádný problém."

Benešová hraje ve výborné formě

Benešová hraje v posledních týdnech ve výborné formě, v Estorilu těsně před Fed Cupem postoupila až do finále. Dosáhnout podobného úspěchu v Praze pro ni ale nebude snadné. "Uvidíme, musím se po tom víkendu dát dohromady. Zatím tam sil moc není, ale to je spíš o tom srovnat se s tím hlavou. Teď je tam euforie a je těžké se soustředit dál. Ale těším se na to, je to doma," řekla tenistka, kterou v prvním kole čeká Švédka Sofia Arvidssonová.

Účast na pražském turnaji vypustila týmová jednička Lucie Šafářová, která bude týden trénovat v Prostějově a pak se vydá na turnaj do Berlína. "Je to hned po Fed Cupu a Fed Cup byl na tvrdém povrchu, tak jsem to nechtěla nikam hnát," vysvětlila, proč se na Štvanici neobjeví.

V Izraeli bylo bouřlivé prostředí

V Praze hráčky čeká o poznání "tenisovější" publikum, než byl bouřlivý kotel v Izraeli. Diváci v Ramat Hašaronu často křičeli po prvním zkaženém servisu a několikrát je museli uklidňovat rozhodčí. S blížícím se koncem zápasu atmosféra houstla. "Vůbec jsem neslyšela Květu, co mi říká, řvaly jsme tam na sebe z asi deseti centimetrů," vyprávěla Benešová.

Po postupu českých tenistek povede družstvo jako nehrající kapitán i mezi elitou podle všeho Pála. Prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka na tiskové konferenci prozradil, že se mu chystá nabídnout novou smlouvu. A Pála je připraven ji přijmout. "Člověk na takovou funkci nekouká s výhledem jednoho dvou zápasů. Měl by být v kontaktu s holkama delší dobu, aby je okoukal," uvedl Pála.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..