Rubriky:

Tenis

Podle belgického tisku tenistka Heninová ukončí kariéru

14. května 2008 08:48 - BRUSEL

První tenistka světového žebříčku Justine Heninová ve středu prý ukončí kariéru. Napsal to belgický list Het Nieuwsblad, podle kterého pětadvacetiletá hráčka toto rozhodnutí oznámí na odpolední tiskové konferenci.

Belgické deníky už nějakou dobu spekulovaly o tom, že si Heninová dá od tenisu delší pauzu. Het Nieuwsblad však uvedl, že důvody konce kariéry jsou únava a herní krize v poslední době. Problém prý netkví ani tak v tom, že se jí nyní zatím nedaří, jako spíš skutečnost, že se nemůže z krize vymanit.

Heninová si už v průběhu letošní sezóny kvůli únavě dala kratší pauzu. Za poslední měsíc odehrála jen dva zápasy a na kurty se vrátila minulý týden na turnaji v Berlíně, kde však nečekaně vypadla v třetím kole s Dinarou Safinovou.

Následně se Heninová kvůli únavě odhlásila z právě probíhajícího podniku v Římě. Za pozdní odhlášení musela zaplatit pokutu zhruba 13 000 eur (325 000 korun).

Pokud Heninová, vítězka sedmi grandslamů a dalších 34 titulů na okruhu WTA, skutečně ukončí kariéru, Belgie tak přijde během jednoho roku o dvě elitní tenistky. Loni skončila s tenisem Kim Clijstersová, která se chtěla věnovat rodině.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..