Světová jednička Federer postoupil do čtvrtfinále RG, Šarapovová vypadla

PAŘÍŽ

Mužská světová jednička Roger Federer podle očekávání postoupil do čtvrtfinále Roland Garros. Díky lepším koncovkám vyrovnaných setů švýcarský tenista vyhrál dnešní duel 4. kola s Francouzem Julienem Benneteauem, který po druhém setu na hodinu a půl přerušil déšť. Světová jednička Maria Šarapovová skončila před branami čtvrtfinále. Ruská tenistka prohrála 7:6, 6:7 a 2:6 s krajankou Safinovou a turnaj pro ni skončil.

O postup do semifinále si Federer v Paříži zahraje s Chilanem Fernandem Gonzalezem, který ve třech setech porazil Američana Robbyho Ginepriho. Federer Gonzaleze porazil v deseti z dosavadních 11 vzájemných utkání, ale poslední měření sil na loňském Turnaji mistrů prohrál.

Šarapovová vypadla ve 4. kole

Safinová před Roland Garros vyhrála velký antukový turnaj v Berlíně a už před utkáním se čekalo, že bude pro vítězku letošního Australian Open o poznání těžší soupeřkou než ty předchozí. Zápas se však dlouho vyvíjel ve prospěch Šarapovové.

Rodačka ze Sibiře ve zkrácené hře úvodní sady odvrátila dva setboly a získala ji poměrem 8:6. V úvodu druhého setu pak zápas na hodinu a půl přerušil déšť a turnajová jednička se ze šatny vrátila ve výrazně lepší pohodě.

V druhé sadě už vedla 5:2 a za stavu 5:3 podávala na postup. Vypracovala si mečbol, ale ten Safinová vítězným bekhendem po čáře odvrátila a zahájila velký obrat.

V tie-breaku Šarapovová vedla 5:2

Mladší sestra Marata Safina zvládla i kritickou situaci v tie-breaku druhého setu, v němž Šarapovová vedla 5:2 a měla před sebou dva servisy. Safinová získala pět míčků za sebou a vynutila si pokračování zápasu.

Klíčový moment rozhodující sady přišel v šestém gamu, kdy Šarapovová dvakrát zkazila nahraný míč a následně ztratila podání. Safinová šanci na vítězství využila, po dvou hodinách a 52 minutách zápas ukončila dalším brejkem. Ve čtvrtfinále se utká s další Ruskou Jelenou Dementěvovou, kterou při triumfu v Berlíně porazila ve finále.

Roland Garros:
Muži, dvouhra - osmifinále:
Federer (1-Švýc.) - Benneteau (Fr.) 6:4, 7:5, 7:5, Gonzalez (24-Chile) - Ginepri (USA) 7:6 (7:4), 6:3, 6:1, Monfils (Fr.) - Ljubičič (28-Chorv.) 7:6 (7:1), 4:6, 6:3, 6:2.
Čtyřhra - čtvrtfinále:
Cuevas, Horna (Urug./Peru) - B. Bryan, M. Bryan (1-USA) 6:3, 5:7, 7:6 (7:1), Soares, Vemič (Braz./Srb.) - Björkman, Ullyett (8-Švéd./Zimb.) 7:5, 6:3.
Ženy, dvouhra - osmifinále:
Dementěvová (7-Rus.) - Zvonarevová (11-Rus.) 6:4, 1:6, 6:2,´Safinová (13-Rus.) - Šarapovová (1-Rus.) 6:7 (6:8), 7:6 (7:5), 6:2.

6 : 1, 6 : 3 Vondroušová - Rogersová 6 : 1, 6 : 3 konec
20240426T16 : 30:00+0200