Rubriky:

Tenis

Gimelstob jako představitel ATP urážel tenistky, hned se omluvil

28. června 2008 12:57 - LONDÝN

Bývalý americký tenista Justin Gimelstob nevstoupil nejšťastnějším způsobem do role hráčského zástupce organizace ATP. V rozhlasovém pořadu urazil řadu bývalých i současných tenistek, a přestože se vzápětí za hrubá slova omluvil, ATP považuje jeho výroky za neomluvitelné.

Gimelstob otevřeně vyjádřil své pohrdání bývalou ruskou tenistkou Annou Kurnikovovou, kterou označil za "děvku". Například Francouzky Alizé Cornetová a Tatiana Golovinová jsou podle něj "šťabajzničky" a jeho pozornosti neunikla ani nejlepší česká tenistka Nicole Vaidišová, která je podle něj dobře vyvinutá mladá dáma.

Gimelstob mimo jiné vyprávěl, jak chtěl při exhibici Kurnikovovou zasáhnout podáním. "Když nepláče po cestě z kurtu, neudělal jsem správně svou práci," poznamenal na adresu bývalé tenistky, k níž podle vlastních slov necítí sebemenší respekt.

Jeho sexistické poznámky vyvolaly bouři nevole. "ATP nemůže přijmout jakoukoli formu netolerance a komentáře Justina Gilmestoba z minulého týdne byly nepřijatelné," uvedla ATP v oficiálním prohlášení.

Vzápětí se omluvil

Gilmestob alespoň trochu zachránil situaci, když se vzápětí omluvil. "Jsem sám ze sebe znechucený. Přebírám plnou odpovědnost za všechna slova, která vyšla z mých úst, a vzhledem k tomu, že už je nemohu vzít zpátky, doufám, že moje upřímná lítost pomůže vyléčit rány, které mnohé utrpěly," kál se a dočkal se za to uznání.

"Justin udělal správnou věc, když převzal plnou odpovědnost za své komentáře a veřejně se omluvil Anně za to, co správně označil jako nezdvořilé komentáře," reagovala na jeho slova organizace zastřešující mužské tenisové turnaje.

Vaidišová jeho slova brala s nadhledem. "Znám jeho smysl pro humor, on takhle mluví. Můžu to pustit z hlavy. To se stane. Řeknete něco, co tak ani nemyslíte. On je jinak milý člověk," poznamenala.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..