Vaidišová považuje svou hru i čtvrtfinále Wimbledonu za úspěch

LONDÝN

Česká tenistka Nicole Vaidišová navzdory úternímu vyřazení ve čtvrtfinále Wimbledonu považuje svůj letošní výsledek za dobrý. Nyní se hlavně těší na letní olympiádu v Pekingu.

Bezprostředně po úterní prohře s Číňankou Čeng Ťie byla zklamaná a cítila lítost, protože chtěla postoupit do semifinále a překonat tak svůj dosavadní nejlepší wimbledonský výsledek a současně vyrovnat Roland Garros 2006 a Australian Open 2007. Po zápase ale řekla, že Čeng Ťie byla dnes prostě lepší hráčkou.

Celkově je s Wimbledonem spokojená. "Kdyby mi někdo řekl na začátku turnaje, že budu ve čtvrtfinále, tak bych tomu tolik nevěřila," připomněla několikaměsíční krizi, kdy od března jen jednou na turnaji vyhrála dvakrát za sebou. "Jsem ráda, že se mi vrací moje hra a těším se na léto," dodala.

Zápas podle ní neměl žádný konkrétní zvratový bod, i když za svou chybu Vaidišová označila to, že Číňanku hned pustila do vedení 2:0 v první sadě. Druhý set vyhrála díky tomu, že se snažila více udržovat míč ve hře a nedovolit čínské soupeřce zakončovat. Na druhý set si také Vaidišová vyhradila všechna svá tři esa z podání. Čeng Ťie v tomto setu zase dělala více chyb.

Udělala 39 nevynucených chyb

Sama Vaidišová podle statistiky udělala během zápasu 39 nevynucených chyb. "Určitě jsem udělala víc chyb, než jsem chtěla, ale bylo to tím, že jsem musela více riskovat," vysvětlila po zápase. Ani to však nepomohlo, soupeřka měla po celý zápas přesnější údery a Vaidišová naopak v závěru hrála často do autu a nedokázala využít příležitost, kdy při podání Čeng Ťie vedla už 30:0.

Jejím dalším letošním velkým cílem budou olympijské hry ve vlasti úterní přemožitelky. "Ještě jsem na ní nikdy nebyla, takže se strašně těším," řekla o olympiádě. "Vždycky jsem strašně záviděla, když jsem viděla nástupy a viděla jsem (sportovce) pod českou vlajku. Určitě to bude také změna hrát za Českou republiku a ne sama za sebe," doplnila hráčka, která letos odmítla reprezentovat ve Fed Cupu.

Na rozdíl od některých jiných světových tenistek nedá během her přednost hotelu před olympijskou vesnicí. "Určitě to chci zažít celé a určitě bych nechtěla být v hotelu," zdůraznila.

6 : 1, 6 : 3 Vondroušová - Rogersová 6 : 1, 6 : 3 konec
20240426T16 : 30:00+0200