Rubriky:

Tenis

Pro Ivanovičovou má olympijské zlato stejnou cenu jako grandslam

8. července 2008 14:20 - LONDÝN

Světová jednička Ana Ivanovičová staví olympijský tenisový turnaj na stejnou úroveň jako grandslamy. Za měsíc v Pekingu zažije dvacetiletá rodačka z Bělehradu olympijskou premiéru a těší se na ni.

I když žije ve švýcarské Basileji, je hrdá, že může reprezentovat svou zemi. "Když jsem vyrůstala, viděla jsem, jak basketbalisté a volejbalisté vyhrávají zlaté medaile, tím nejlepším způsobem reprezentují naši zemi. Teď mám šanci dokázat to samé, to je velmi vzrušující," řekla Ivanovičová v rozhovoru pro oficiální stránky mezinárodní federace ITF.

Letos se dočkala prvního grandslamového titulu v kariéře, když triumfovala na Roland Garros. Olympijskou soutěž staví minimálně na stejnou úroveň. "Vyhrát olympiádu je jako vyhrát grandslam, ale ještě těžší, protože je to jen každé čtyři roky. Máte šanci hrát na olympiádě tak dvakrát, maximálně třikrát v kariéře," vysvětlila.

Těší se, jak se setká s jinými sportovci, které na tenisových turnajích nemá šanci potkat. "Hodně jsem o nich slýchávala a vždycky jsem si o nich četla v novinách. A teď budu mít šanci se s nimi setkat a třeba jenom vidět, jaké mají rituály, rozcvičku nebo tréninky," uvedla.

V Číně navíc bude poprvé v životě, takže i proto olympijský turnaj očekává s velkým vzrušením. "Je to úplně jiná kultura. Těším se, že poznám, jak oni dělají různé věci, jaké mají rituály," dodala.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..