Del Potro získal v Los Angeles třetí titul na ATP za sebou

LOS ANGELES

Argentinský mladík Juan Martin Del Potro porazil v nedělním finále turnaje v Los Angeles bývalou světovou jedničku Andyho Roddicka a získal na okruhu ATP třetí titul za sebou. Devatenáctiletý tenista nad domácím hráčem vyhrál 6:1, 7:6 a navázal na své červencové triumfy z Mnichova a Kitzbühelu.

Čtyřiadvacátý muž světového žebříčku, jenž přestane být teenagerem 23. září, posílal na Roddickovu stranu kurtu jeden vítězný úder za druhým a využil jeho menších zdravotních potíží. Americký tenista, který se dobrovolně vzdal kvůli přípravě na US Open startu na olympijských hrách, si během prvního setu musel nechat ošetřit bolavá záda.

"Mám za sebou velmi dobrý týden a dnes jsem hrál neuvěřitelně. Vím, že Roddick asi nebyl stoprocentně v pořádku, ale i tak je to největší vítězství mé kariéry," uvedl Del Potro po zisku svého prvního titulu na tvrdém povrchu.