Rubriky:

Tenis

Tenistka Ivanovičová přijde o post světové jedničky

3. září 2008 10:39 - NEW YORK

Srbská tenistka Ana Ivanovičová už s jistotou přijde o post světové jedničky. O střídání na tenisovém trůnu rozhodl postup její krajany Jeleny Jankovičové do semifinále US Open. Ivanovičová vypadla na newyorském grandslamu překvapivě už ve druhém kole s neznámou Francouzkou Julií Coinovou.

Jankovičová, která během olympiády strávila týden na vrcholu žebříčku WTA, ale stále není jediná, kdo se může stát světovou jedničkou. Šanci mají ještě Američanka Serena Williamsová a Rusky Jelena Dementěvová a Dinara Safinová. Pokud by se ve finále utkaly poslední dvě jmenované a Jankovičová se Serenou Williamsovou skončily v semifinále, propadla by se Ivanovičová až na páté místo žebříčku.

V případě triumfu na newyorském grandslamu si bez ohledu na výsledky ostatních tenistek zajistí post světové jedničky Serena Williamsová, Jankovičová a Dementěvová. Safinová může napodobit svého bratra a ovládnout ženský tenis, pokud vyhraje a Jankovičová vypadne v semifinále s Dementěvovou.

Před startem US Open měla šanci na post světové jedničky i Ruska Světlana Kuzněcovová, která však obhajovala plných 700 bodů za loňskou finálovou účast. Vzhledem k postupu konkurentek tak přišla o tuto možnost už po prvním kole, její překvapivé vyřazení ve třetím kole na to nemělo vliv.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..