Berdych neporazil Davyděnka ani na osmý pokus a v Paříži vypadl

QUÉBEC

Český tenista Tomáš Berdych ani na osmý pokus nedokázal porazit Rusa Nikolaje Davyděnka a s turnajem série Masters v Paříži se rozloučil ve třetím kole. Šestému nasazenému hráči ve čtvrtek podlehl dvakrát 1:6.

Berdych potvrdil, že Davyděnko není jeho oblíbený soupeř. S favorizovaným Rusem vydržel vítěz pařížského turnaje z roku 2005 na kurtu něco málo přes hodinu.

Davyděnko se ve čtvrtfinále utká se světovou jedničkou Rafaelem Nadalem ze Španělska.

Roddick si zajistil účast na Turnaji mistrů

Američan Andy Roddick ve třetím kole turnaje v Paříži porazil 6:3 a 7:5 Francouze Gillesa Simona a zajistil si účast na Turnaji mistrů. V žebříčku Champions Race už nemůže být horší než sedmý, přičemž do Šanghaje se kvalifikuje osm nejlepších hráčů sezóny.

Cestu na Turnaj mistrů si vedle Simona zkomplikoval i Juan Martin del Potro, který prohrál jasně 4:6 a 0:6 se zkušenějším argentinským krajanem Davidem Nalbandianem a musí čekat na zaváhání soupeřů. V žebříčku Champions Race byl před podnikem série Masters sedmý, ale hned několik tenistů ho může předstihnout. V případě obhajoby triumfu v Paříži se to může podařit i Nalbandianovi.

Francouzský tenista Jo-Wilfried Tsonga podruhé za sebou porazil svého přemožitele z finále letošního Australian Open Novaka Djokoviče. Po vítězství před měsícem ve finále v Bangkoku zdolal třetího nasazeného Srba i ve čtvrtek ve třetím kole turnaje Masters v Paříži po setech 6:4, 1:6 a 6:3. Ve čtvrtfinále si Tsonga, který ve druhém kole porazil Radka Štěpánka, zahraje s turnajovou sedmičkou Američanem Andym Roddickem.

Nadal postoupil do čtvrtfinále

Světová jednička Rafael Nadal postoupil na turnaji Masters v Paříži do čtvrtfinále. Ve třetím kole ve čtvrtek porazil domácího Gaela Monfilse 6:3 a 6:2. Šestnáctý nasazený hráč s Nadalem prohrál i třetí vzájemný zápas a stejně jako v předchozích dvou utkáních neuhrál ani set.

Nadal se v dalším kole utká s vítězem duelu mezi českou jedničkou Tomášem Berdychem a šestým nasazeným Nikolajem Davyděnkem z Ruska.

Nasazená jednička Petrovová je ve čtvrtfinále turnaje v Québeku

Ruská tenistka Naděžda Petrovová na turnaji v Québeku zatím potvrzuje roli nejvýše nasazené hráčky. V Kanadě ve středu vyřadila ve druhém kole Američanku ruského původu Varvaru Lepchenkovou a postoupila do čtvrtfinále. V něm se utká s Maďarkou Melindou Czinkovou.

PAŘÍŽ:
Dvouhra - 3. kolo:
Davyděnko (6-Rus.) - Berdych (ČR) 6:1, 6:1, Roddick (7-USA) - Simon (10-Fr.) 6:3, 7:5, Nalbandian (8-Arg.) - Del Potro (9-Arg.) 6:4, 6:0, Tsonga (13-Fr.) - Djokovič (3-Srb.) 6:4, 1:6, 6:3, Blake (11-USA) - Kohlschreiber (Něm.) 6:4, 6:4, Federer (2-Švýc.) - Čilič (Chorv.) 6:3, 6:4, A. Murray (4-Brit.) - Verdasco (15-Šp.) 6:3, 7:6 (8:6), Nadal (1-Šp.) - Monfils (16-Fr.) 6:3, 6:2.
Čtyřhra - 2. kolo:
Coetzee, Moodie (6-JAR) - J. Murray, Vízner (Brit./ČR) 7:5, 7:5.
QUÉBEC:
Dvouhra - 1. kolo:
Marinová (Kan.) - Craybasová (USA) 7:6 (7:4), 6:1.
2. kolo:
Petrovová (1-Rus.) - Lepchenková (USA) 6:2, 6:4, Matteková (6-USA) - Tetreaultová (Kan.) 7:6 (7:4), 3:6, 7:6 (7:1), Czinková (Maď.) - Dittyová (USA) 6:1, 6:1, Oudinová (USA) - Pučkovová (Rus.) 6:1, 7:6 (7:3).