Rubriky:

Tenis

Berdych změnil trenéra, povede ho bývalý Štěpánkův kouč Krupa

31. října 2008 15:37 - PRAHA

Nejlepší český tenista Tomáš Berdych, pro něhož po čtvrteční porážce s Rusem Nikolajem Davyděnkem na turnaji v Paříži skončila sezóna, změnil trenéra. Místo Jaroslava Navrátila bude aktuálně dvaadvacátého hráče světa trénovat Tomáš Krupa, který donedávna vedl jiného českého daviscupového reprezentanta Radka Štěpánka. ČTK o tom informoval Berdychův tiskový mluvčí Karel Tejkal.

Důvodem změny je, že dosavadní Berdychův kouč přijal nabídku na funkci šéftrenéra prostějovského klubu TK Agrofert. "Proto jsem se na funkci osobního trenéra dohodl s volným Tomášem Krupou. Kromě něj chci v nejužším týmu dále spolupracovat s fyzioterapeutem Martinem Janouškem a kondičním trenérem Davidem Vydrou," vysvětlil Berdych, kterého nyní čeká dovolená.

Zatímco loni do poslední chvíle bojoval o účast na Turnaji mistrů, letos také vinou zdravotní absence kvůli dubnovému zranění kotníku vypadl z elitní dvacítky. "Příští rok bude úplně nový díky novému systému turnajů, všechno bude jiné. Doufám, že to půjde opět nahoru," řekl bezprostředně po zápase s Davyděnkem. "Cílem je navázat na turnajové úspěchy, postup ve světovém žebříčku a co nejlepší výsledek v Davis Cupu," dodal v pátek.

Navrátil povede mladé talenty v Prostějově

Navrátil bude mít v Prostějově dohled nad přípravou talentovaných tenistů, jako jsou Lucie Šafářová, Petra Kvitová, Jan Hájek, Dušan Lojda nebo Michal Tabara. "Chceme náš klub maximálně profesionalizovat a jedním z důležitých kroků je volba správného šéftrenéra s bohatými zkušenostmi a respektem. Lepší volbu než Jarda Navrátil si nedokážu představit," řekl majitel TK Plus Prostějov Miroslav Černošek.

Navrátil zůstává nehrajícím kapitánem českého daviscupového týmu. "Ve své funkci budu mít více času i možností sledovat všechny české hráče a v době zápasů nebudu v dvojí roli. Věřím, že se nám podaří maximálně využít síly a možností mužstva, které bude k dispozici," řekl ke svému působení v týmové soutěži.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..