Rubriky:

Tenis

Nádor na mozku? Ne, parazit

25. srpna 2003 16:36 - ORLANDO

Obavy indického tenisty Leandera Paese, že jeho silné bolesti hlavy způsobuje nádor na mozku, se ukázaly jako liché. Problémy mu působí parazit. Podle lékařů z nemocnice v Orlandu, kteří partnera Martiny Navrátilové pro smíšenou čtyřhru vyšetřovali, se jedná o běžnou parazitickou infekci.

 

ČTK

Mluvčí kliniky uvedla, že jde o nemoc zvanou neurocysticercosis, která zasahuje centrální nervový systém. "V podstatě je to tasemnice, která se dostala do jeho nervového systému. Zatím nevíme, kde se nakazil," řekla mluvčí Michelle Lynchová. Partnera Martiny Navrátilové pro smíšenou čtyřhru čeká přibližně týdenní léčba silnými antibiotiky.

Třicetiletý tenista sám přišel do nemocnice poté, co ho několik dní silně bolela hlava. První tomografické vyšetření odhalilo léze na mozku a lékaři se obávali, že by mohlo jít o zhoubný nádor.

Paes získal během své kariéry 27 titulů v mužské dvouhře, dvakrát triumfoval na French Open a jednou vyhrál Wimbledon. S Navrátilovou letos nenašli v mixu přemožitele na Australian Open ani ve Wimbledonu. Z US Open se kvůli Paesově nemoci odhlásili a Navrátilová prohlásila, že jiného partnera hledat nebude.

ČTK, Novinky

Zrušit


Podsekce:

       
  • US Open 2017 - muži
  • US Open 2017 - ženy
  • Davis Cup 2017
  • Fed Cup 2017

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..