Rubriky:

Tenis

Tradiční tenisový turnaj v Berlíně byl zrušen

14. ledna 2009 15:48 - LONDÝN

Z ženského tenisového kalendáře vypadl antukový turnaj v Berlíně, který byl v květnu tradiční generálkou na grandslamové Roland Garros. Ve středu to oznámila organizace WTA.

Katarská tenisová federace, která je majitelem turnaje, odprodala členství zpět řídící organizaci ženského tenisového okruhu. "Tento turnaj nebude v kalendáři pro letošní rok, ale jeho vyřazení nemá nic společného s globální ekonomickou krizí," uvedla mluvčí WTA.

V týdnu před začátkem pařížského grandslamu zbyl v kalendáři jen turnaj nejnižší možné kategorie s dotací 220.000 dolarů ve Štrasburku. Berlínský podnik měl být s dotací 600.000 dolarů výrazně lukrativnější. "Probíhají jednání, jestli jiný turnaj zaplní prázdné místo v kalendáři WTA v týdnu od 18. května," řekla mluvčí.

Prezidenta berlínského klubu, na jehož dvorcích se turnaj konal, zrušení podniku rozladilo. "Jsem hluboce zklamán. Nemůžete to rozhodnout takhle, bez informování svého smluvního partnera. Je to velmi podivný způsob, požádal jsem katarskou federaci o diskusi," řekl Josef Minderjahn agentuře SID.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..