Nadal po třísetové bitvě postoupil v Rotterdamu do čtvrtfinále

Španělský tenista Rafael Nadal postoupil po třísetové bitvě se sedmnáctiletým Bulharem Grigorem Dimitrovem do čtvrtfinále turnaje v Rotterdamu. Nadal zvítězil nad přemožitelem Tomáše Berdycha z prvního kola 7:5, 3:6 a 6:2.

Dimitrov je jedním z obrovských tenisových talentů. V loňském roce vyhrál juniorku Wimbledonu a US Open a rok zakončil jako juniorská jednička. Do utkání s jedničkou mezi seniory Rafaelem Nadalem nastoupil s příliš velkým respektem, když hned svůj úvodní servis snadno prohrál. V průběhu první sady ale jeho údery získaly na přesnosti a brzy si vzal ztracené podání zpět. Přesto Španěl zaútočil za stavu 5:5 a sedmnáctiletému hráči servis podruhé prorazil.

Ve druhém setu byla hra zcela vyrovnaná. V mezihře se dokonce zdálo, že je Dimitrov, jenž je na žebříčku až na 478. příčce, jistější než jeho mnohem slavnější soupeř. Oba tenisté si dlouho drželi podání a o výsledku druhého setu rozhodl jediný brejk, o který se nakonec postaral až na divokou kartu hrající Dimitrov.

Nadal však nakonec senzaci nepřipustil. V šesté hře rozhodujícího setu prorazil svému soupeři servis a když v následujícím gamu odolal řadě brejkbolů svého soupeře, postoupil po dvou hodinách a sedmadvaceti minutách do čtvrtfinále.

Jankovičová se v Paříži utká s Cornetovou

Srbská tenistka a Jelena Jankovičová postoupila na turnaji v Paříži do čtvrtfinále, když ve třech setech porazila Číňanku Li Na 6:0, 3:6 a 6:2.

Na turnaji ve francouzské metropoli naopak skončila slovenská tenistka Daniela Hantuchová. Slovenská fedcupová reprezentantka sice vyhrála první set nad domácí Francouzkou Cornetovou 6:1, ve dvou dalších sadách však na svou soupeřku nestačila. Cornetová se v utkání o semifinále střetne s bývalou světovou jedničkou Jankovičovou.

Štěpánka čeká ve čtvrtfinále v San Jose neznámý Američan

Český tenista Radek Štěpánek se utká v pátečním čtvrtfinále turnaje v San Jose překvapivě s neznámým Američanem Toddem Widomem. Až 270. hráč světa ve čtvrtek porazil mnohem zkušenějšího krajana Taylora Denta po setech 6:7, 6:3 a 6:2. Pětadvacetiletý tenista, jenž se do hlavní soutěže dostal z kvalifikace, nemusel ve dvouhodinovém souboji čelit ani jednomu brejkbolu.

Štěpánek v San Jose obhajuje účast ve finále. Loni podlehl v zápase o titul domácímu Andymu Roddickovi, s kterým se letos může utkat už v semifinále.

PAŘÍŽ:
Dvouhra - 2. kolo:
Jankovičová (2-Srb.) - Li Na (Čína) 6:0, 3:6, 6:2, A. Radwaňská (4-Pol.) - Klejbanovová (Rus.) 6:7 (5:7), 6:4, 6:2, Cornetová (5-Fr.) - Hantuchová (SR) 1:6, 6:4, 6:2, S. Williamsová (1-USA) - Špremová (Chorv.) 6:1, 6:2, Mauresmová (8-Fr.) - Niculescuová (Rum.) 6:1, 6:2, Dementěvová (3-Rus.) - Pavljučenkovová (Rus.) 6:4, 6:2.
Čtyřhra - 1. kolo:
Blacková, Huberová (1-Zimb./USA) - Benešová, Rosolská (ČR/Rus.) 7:6 (7:5), 6:4.
Čtyřhra - čtvrtfinále:
Peschkeová, Raymondová (2-ČR/USA) - Hrdinová, Senogluová (ČR/Tur.) 4:6, 6:3, 10:8.
PATTAYA:
Zvonarevová (1-Rus.) - Švedovová (Kaz.) 6:4, 6:4, Wozniacká (2-Dán.) - Pervaková (Rus.) 6:7 (4:7), 6:2, 3:0 skreč, Tanasugarnová (6-Thaj.) - Silvaová (Portug.) 6:3, 6:2, Peerová (7-Izr.) - Bejgelzimerová (Ukr.) 6:4, 6:1, Rybárikova (8-SR) - Lisjaková (Chorv.) 6:4, 2:6, 6:2, Mirzaová (Ind.) - Djatčenková (Rus.) 6:4, 6:0.
ROTTERDAM:
A. Murray (2-Brit.) - Seppi (It.) 7:6 (7:4), 7:5, Monfils (5-Fr.) - Llodra (Fr.) 6:4, 6:4, Gicquel - Mathieu (oba Fr.) 6:4, 6:3, Ančič (Chorv.) - Simon (Fr.) 6:4, 3:6, 6:3, Nadal (1-Špa) - Dimitrov (Bul.) 7:5, 3:6, 6:2.