Rubriky:

Tenis

Francouzský tisk píše po prohře v Davis Cupu o ztracených iluzích

9. března 2009 09:39 - PAŘÍŽ

Porážka ve víkendovém utkání prvního kola Davisova poháru s Českou republikou přinesla Francii silnou deziluzi o "zlaté generaci" jejích tenistů. Podle listu L'Equipe byl ale neúspěch zcela na místě vzhledem k nezkušenosti týmu, který čelil trvale solidně hrajícímu soupeři.

"Každé učení má svoje bolestná období," napsal deník. O tom se mohl naplno přesvědčit Gilles Simon. Osmý hráč světa nestačil už v pátek na Tomáše Berdycha a jeho nedělní porážka od Radka Štěpánka zpečetila osud utkání. "Simon nehrál špatně, ale ani dobře - neměl sílu k tomu, aby v rozhodujících okamžicích rozhodl zápas ve svůj prospěch," pokračoval s tím, že sám hráč ztrácí v posledních týdnech sebedůvěru.

"Francouzské družstvo dostalo velkou ránu do hlavy a sny o jeho velikosti narazily do zdi skutečnosti," uzavřel L'Equipe.

Deník Le Figaro píše o "příliš měkkých nových mušketýrech" a o Simonovi jako o symbolu deziluze. "Ani tým snů není uchráněn od nočních můr. Noví mušketýři jsou možná silnější než všichni jejich předchůdci od druhé světové války, ale jsou to taky jenom lidé. Mladí hráči, někdy zahlcení emocemi, které mohou o to hůře zvládat, že je ještě pořádně neznají," uvedl list s poukazem na speciální atmosféru, kterou zápasy o Davisův pohár přinášejí.

Deník Libération přirovnal první výpadek hned v úvodním kole Davis Cupu po devíti letech k defenestraci Francouzů. "Českému týmu stačilo nasadit jen dva hráče. Více než o obrovskou deziluzi jde o tvrdou lekci. Simon budil dojem, že během svého českého pobytu nechal svou šedou mozkovou kůru v šatně," podotkl list.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • US Open 2017 - muži
  • US Open 2017 - ženy
  • Davis Cup 2017
  • Fed Cup 2017

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..