Rubriky:

Tenis

Safinová stále hraje v rodinné popularitě druhé housle

16. března 2009 10:41 - INDIAN WELLS

Ruská tenistka Dinara Safinová se v případě postupu do finále turnaje v Indian Wells stane světovou jedničkou, ale co se týče popularity, stále hraje v rodině až druhé housle. Dvojnásobná finalistka grandslamových turnajů se pořád nachází ve stínu svého staršího bratra Marata, bývalé mužské světové jedničky a majitele dvou grandslamových titulů.

Safinová se o tom znovu přesvědčila v Indian Wells. "Dneska se mě zeptali, jestli jsem Maratova sestra. Řekla jsem, že ano, a oni se zeptali, jestli taky hraji tenis. Myslím, že jsem pořád známá spíš jako jeho sestra," vyprávěla Safinová po postupu přes Číňanku Šuaj Pcheng.

Oslavovala by, kdyby absolvovala tiskovou konferenci, na níž by nepadlo jméno jejího bratra. "Ale to se ještě nikdy nestalo. Ještě nebyla žádná tiskovka, kde by se mě nezeptali na bratra. I dneska jste se zeptali, takže nemůžu slavit," povzdechla si.

I když může poprvé v kariéře usednout na tenisový trůn, žádný tlak necítí. "Když si to zasloužím, tak tam budu. Nezáleží na tom, jestli to bude po tomhle turnaji, po příštím turnaji, nebo během roku," poznamenala.

Svůj výkon proti čínské tenistce navzdory výhře 7:5 a 6:4 zhodnotila sebekriticky. "Když budu hrát takhle, tak si nezasloužím být světovou jedničkou. Jestli se jí chci stát, musím se zlepšit."

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..