Rubriky:

Tenis

Tenistka Kvitová věří, že ji kotník ve Fed Cupu limitovat nebude

24. dubna 2009 16:28 - BRNO

Když v neděli přišla na sraz o berlích, jen málokdo věřil, že by mohla o šest dnů později hrát. Ale stalo se: tenistka Petra Kvitová v sobotu jako první nastoupí na kurt brněnské haly Rondo, aby se proti Bethanii Mattekové-Sandsové pokusila vybojovat první český bod v semifinále Fed Cupu proti USA.

"Kotník se dal strašně rychle do pořádku. Všechny terapie to uspíšily, aby to bylo OK, a myslím, že jsem stoprocentně připravena nastoupit," řekla devatenáctiletá hráčka po dnešním losu v Brně. Ani ona sama v neděli nečekala, že by mohla být schopna hrát. "Je to dobrá práce doktorů. Jsem jim vděčná a doufám, že se to povede."

O kotník 48. hráčky světa, která si zranění přivodila minulý čtvrtek o lavičku při kondičním tréninku, se starali lékař výpravy Vlastimil Voráček a fyzioterapeut Pavel Kováč, který v minulosti pečoval několik let o světovou jedničku Rogera Federera.

Více o losu čtěte zde.

Kvitová si nepřipouští, že by během utkání mohly nastat jakékoli komplikace. "Věřím, že všechno bude v pořádku," uvedla. Nohu bude mít zatejpovanou a nechce na ni vůbec myslet. "Chvilku mi trvalo, než jsem odbourala určitý psychický blok, ale už se nebudu zamýšlet nad tím, jestli se rozběhnu, nebo ne. Hlavní je tenis," řekla hráčka.

Kvitová chce navázat na úspěšné začátky

Letošní vítězka turnaje z Hobartu, kde ve finále porazila krajanku Ivetu Benešovou, doufá, že naváže na svoji úspěšnou sérii. Ve Fed Cupu bude potřetí za sebou hrát první dvouhru a předchozí dvě úspěšně zvládla. "Stalo se určitým nepsaným pravidlem, že začínám, a doufám, že to tady taky dobře skončí," pronesla hráčka z Fulneku.

Rovněž věřila, že i přes léčbu prakticky nemá tréninkový deficit. Poprvé po zranění hrála čtvrt hodiny ve středu, pak dvakrát naplno. "Nic mě nebolí. Na halu jsem si zvykla, je to dobré," ujistila.

S Mattekovou-Sandsovou, při neúčasti sester Williamsových jedničkou Američanek, se dosud nikdy nestřetla. Ani ji neviděla hrát. "Neznám ji herně ani lidsky. Musím se domluvit s trenérem," plánovala.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..